Siem Schuyt was beste visser Krantenverslag uit 1974. 19 Gevaarlijk Dat vissen niet altijd zonder gevaar is, blijkt uit het volgende voorval. Een in woner van Langedijk is gistermiddag zonder enige aanleiding een oudere man te lijf gegaan die rustig zat te vissen in het Oosterdelgebied bij een bruggetje aan de Reiger. De dader, die volgens de politie een gestoorde indruk maakte, stak de hen gelaar onverhoeds met een mes in de zij. Het slachtoffer sprong van schrik en angst in het water waar hij door een buurbewoner even later weer uitgehaald kon worden. De messentrekker was er inmiddels vandoor gegaan maar hij kon op aanwijzigen van getuigen al snel inge rekend worden. De dader is voor onder zoek ingesloten in het politiebureau van Langedijk. Het slachtoffer heeft zich in het ziekenhuis laten behandelen voor de diepe steekwond. In het jaarverslag staat bij dit kranten artikel geschreven: Dit overkwam onze visser van het eerste uur op vrijdag 19 juli 1991. Gelukkig is het allemaal weer goed gekomen. Kampioenen Per wedstrijd wordt de visser met de grootste gevangen vis beloond met de eerste prijs, Toppers tot het seizoen 2011. Wat de grootste vis betreft: Henk Dekker met een snoek van 68 centimeter lang en met een worm gevangen! De grootste brasem tot 2011 was 54 centimeter groot en staat op naam van Jan Roozendaal. De grootste baars is gevangen door Willijan Kuijs en was 42 centimeter groot. De grootste paling was 63 centimeter lang en is gevangen door Siem Houtman. De club heeft veel kampioenen gehuldigd. Maar vanaf 1996 tot 2011 steekt één man, namelijk Jan Agenant, met vijftien opeen volgende kampioenschappen er met kop en schouders bovenuit. Dat hij geen eendagsvlieg is, heeft hij bewezen door tweemaal Nederlands kampioen baarsvissen te worden en wel in 1996 en in 2000. Medeoprichter: Piet Roozendaal Over deze mede-oprichter schreef Aris Groen in het jaarverslag 2003: Op 6 augustus overleed Piet Roozendaal. Piet was een verwoed hengelaar. Je kon hem overal tegenkomen, zelfs op zee. Deed mee aan alle mogelijke wedstrijden, was o.a. een snoekenvanger Of het altijd waar was, maar hij heeft er veel gevangen. Piet is 78 jaar geworden en was een trouw lid. Een markant lid: Jan Houtman De eerste kampioen van de visclub was Jan Houtman. Zijn plotselinge overlijden was een groot verlies. In het jaarverslag staat hierover: Het jaar 2003 startte voor ons heel slecht. We verloren heel plotseling op 30 december 2002 Jan Houtman. Jan was lid vanaf de oprichting en was zeer trouw. Deed aan alle soorten wedstrijden mee. Het eerste jaar werd hij meteen maar kampioen. We verloren in Jan een fanatiek visser die graag wou winnen maar na afloop hield hij van gezelligheid. te kort animo. Ook werd er aan de jeugd gedacht. In het begin met twee wedstrijden. Dat zijn er later vier gewor den waarvan er drie meetel den voor het eindklassement. In 1974 werd meter Jochem Zutt actief visser en Nel Bos-Bes was bereid om zijn plaats in te nemen. Het werd meteen een stuk levendiger aan de waterkant, niet omdat Jochem zo stil was maar Nel zorgde op haar eigen manier voor een aparte sfeer. Dit gaf ook de aanzet dat twee dames zich opgaven als lid, namelijk Jeanet Stroet en Carla Beemsterboer. Beide dames kregen op het eind van de competitie een door Jan Ros geschonken herin- neringsprijs. Wat zij zich moesten herin neren stond in de notulen niet vermeld. WAARLAND Visclub De Goede Vangst viste haar laatste competitie wed strijd. Kampioen werd Siem Schuyt die de meest punten heeft verzameld. Kam pioen van de grootste vis werd Jb. Zutt Jz. met een brasem van 47 cm. Kampioen van de grootste baars is P. Stam gewor den met een kanjer van 29 cm. Paling- kampioen werd A. J. Doodeman met een aal van 38 cm. De laatste wedstrijd van de competitie is gehouden in de Speketer. De vangsten waren zeer matig, aanwezig waren 32 hengelaars. De prijs van de grootste vis was voor G. Dekker. Hij ving een brasem van 39 cm. De overige prijzen gingen naar M. M. Smit 30 punten, George Bruin behaalde 29 punten, Wim Bos 26, Johan Zutt, N. v. Ophem en H. P. Dekker deel den samen de vierde prijs. Zondag 29 september organiseert het overkoepelend orgaan een kampioenswedstrijd voor Langedijk en omstreken. Inschrijving hiervoor vind plaats in café Hendriks te Oudkarspel tussen 7 en 8 uur. De uitrei king van de diverse bekers en andere prijzen van het seizoen 1974 is op 22 no vember in zaal Valk.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 19