VISCLUB DE GOEDE VANGST Gert Dekker, voorzitter van 1970 tot 2001. 17 Het eerste jaar Mede door de inspanningen van deze drie heren, Piet Roozendaal, Piet Pancras en Aris Groen, kon er een bestuur worden gevormd. Dat bestond uit Gert Dekker, die als voorzitter zou fungeren, Aris Groen als secretaris en Piet Pancras als penningmeester. Ook kwamen er nog twee leden bij dit drietal, namelijk de heren Piet Roozendaal en Cees Valk. Op voorstel van Gert Dekker werd als naam De Goede Vangst gekozen. De contributie bedroeg tien gulden. Per seizoen werden er zes wedstrijden ge vist, waarvan er vijf meetelden voor het eindklassement. Eén wedstrijd met de slechtste score werd van de totaalstand afgetrokken. Ook werd er besloten een open wedstrijd te organiseren met de kermis. Deze stond open voor leden en andere belangstellenden. Gestart werd er op zondagmorgen om klokslag zeven uur aan de waterkant. Er mocht als aas enkel met wormen wor den gevist. Voeren was niet toegestaan. De heren Arie de Waard en Jochem Zutt stelden zich beschikbaar om de gevangen vis op te meten en te noteren. Wim Dekker Wzn. kon voor een toeter zorgen die gebruikt zou worden als begin- en eindsignaal van een geviste stek die een half uur duurde. De eerste vrouw Er werden in het eerste seizoen door 24 vissers 618 vissen gevangen die uiter aard weer werden teruggezet en die samen een totale lengte hadden van 75 meter en 65 centimeter. Daar heeft Nel Bos-Bes, als eerste dame van de club, een bescheiden bijdrage aan geleverd: namelijk met een totale vangst van één vis met een grootte van tien en een halve centimeter. Nel had de Olympische gedachte hoog in het vaandel staan, namelijk meedoen is belangrijker dan winnen. Als eerste kam pioen werd Jan Houtman gehuldigd. Hij ving 71 vissen die gezamenlijk een lengte hadden van 787/2 centimeter. In 1970 kwam er een visclub in Waarland. Een hobby van velen kreeg toen een organisatievorm waardoor wedstrijden mogelijk werden. Al vele jaren is deze club actief en voor Toendertoid deed Siem Houtman een duik in het verleden. Het is een verslag geworden met bijzonderheden uit het nog korte, maar interessante verleden van deze vereniging. Hiervoor gebruikte hij het notulen boek van secretaris Aris Groen die daarin alles nauwgezet en gedetailleerd bijhield: vergaderingen, uitslagen van wedstrijden en krantenberichten. p dinsdag 10 maart 1970 was in café De Posthoorn van toen malig eigenaar Cees Valk een bij eenkomst met als doel: het oprichten van een plaatselijke visclub. Dat lukte en in de W4 van 14 maart 1974 schreef Aris Groen hierover het vol gende bericht: Dinsdag 10 maart is in café Valk een bijeenkomst gehou den om te komen tot oprichting van een visclub. Staande deze bijeen komst zijn 13 leden genoteerd. Er is nog geen officieel bestuur gevormd, wel hebben drie personen voorlopig toegezegd een en ander voor te be reiden. Dit zijn: P. Pancras, tel. 729, P. Roozendaal, tel. 473, A. Groen, tel. 238. Degenen, die zich als lid willen opgeven, kunnen dat bij één van deze doen. Er is besloten begin mei nog eens te vergaderen. Dit zal dan via de W4 bekend gemaakt worden. Wie een geschikte clubnaam weet, kan dit even melden. En we zoeken nu al een persoon die zich wil belasten met het no teren van de vangsten tijdens wedstrijden. I Aris Groen, secretaris I van 1970 tot 2005.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 17