NIEUWS VAN VROEGER Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan 3 Deze foto is genomen in 1964. Hun dochter Agaath was toen over uit Canada. Vlnr boven: Theo, Adrie, Klaas, Piet, Jan, Ad. Midden: Agaath, moeder Corrie. Kees, vader Jan, Lia. Voor: Gerard, Sjaak. 12 januari In Oudkarspel zijn op de ijsbaan van de vereniging De Volharding donderdag hardrij- wedstrijden voor jongens van 15 en 16 jaar gehouden. 27 deelnemers. 1. Jac. Pater. 2. N. Ooijevaar Azn. 4 februari Veiling bracht ruim f 14.000,- op Het veld en de kleedkamers (de oude paardenstal bij de kerk) van Con Zelo voldeden niet meer aan de normen van de KNVB. Het idee van een veiling ten bate van de vernieuwde sportaccommodatie heeft succes gehad. De voorzitter van de katholieke sportvereniging, G. Stoop, kon zaterdagnacht om één uur in een verheug de toespraak het voorlopige eindbedrag van f 14.315,- bekend maken. Deze gebeurtenis in zaal Jonker is een manifestatie van warmbloedige gemeen schapszin geweest, die met gouden letters in de historie van het dorp geboekstaafd kan worden. Geveild werd: van kalf tot taart en van onderjurk tot konijn. Echter de grootste stunt was wel de verkoop van vijftig Delfts blauwe kruiken gevuld met nat van Schiedam, speciaal gemaakt en beschikbaar gesteld door J.P. Beemster- boer uit Warmenhuizen. Deze kruiken brachten al f 1.500,- op. De organisatie was allen en met name notaris Appel en Jonker zeer dankbaar. In het bijzonder ook hen die hadden meegewerkt en de gulle kopers, die de begeerde nieuwe accommodatie voor de jeugd heel dichtbij hebben gebracht. 26 januari Hedenavond is in de zaal van W. Jonker een uitvoering van de fanfare St. Grego rius. Aanvang ’s avonds 7.30 uur, waarbij een optreden van Het Westfries Cabaret. Na afloop is er bal met muziek van De Rythm Boys o.l.v. Jan de Boer. wordt om 9.30 uur opgedragen in de parochiekerk van de H. Wulfram. De receptie is in café Stoop ’s middags van 4 tot 5.30 uur. 21 februari Morgen houdt de NAK afdeling Noord- Holland in café Jonker een telersvergade- ring. De aanvang is om 2 uur n.m. In deze rubriek leest u het Waarlands nieuws uit de eerste helft van 1963. Er is een selectie gemaakt uit het Noordhollands Dagblad Alkmaar en Omgeving. Het jaar begon met een ongekend strenge winter, die tot begin maart aanhield. En niet te vergeten de barre Elfstedentocht van 18 januari. We hebben bij enkele berichten in cursief een aanvulling gegeven. 3 januari Na massale opruiming van gisteren SNEEUWVAL EN IJSREGEN DREIGEN OPNIEUW VERKEER LAM TE LEGGEN De toestand in het Noorderkwartier is sinds gisteren overigens aanzienlijk verbeterd. Praktisch alle hoofdwegen zijn bereikbaar. De dorpen Waarland, Kalverdijk, Tuitjenhorn en Dirkshorn zijn grotendeels uit hun isolement verlost. 12 januari Aankondiging Op 18 januari a.s. hopen J.A. Bruin en C.P. Bruin-Bruin, wonende aan de Veluweweg 55, hun zilveren echt vereniging te vieren. De wens van hun dankbare kinderen is, dat God hen nog lang moge sparen. De plechtige H. Mis uit dankbaarheid Sr-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 3