Woord vooraf Wij ontvingen N. Slagter, voorzitter. 2 In een vorige aflevering vroegen we gastschrijvers of lezers die nieuwtjes of aardige voorvallen uit vroegere tijden wisten. Daar hebben we leuke reacties op gehad. En daarom herhalen we met plezier de oproep: Weet u een leuk onderwerp, meldt het ons. Een gastschrijver, die al enkele keren voor ons de pen ter hand heeft genomen, is Siem Bakker Nzn. Eerst vertelde hij over zijn grootouders, daarna verhaalde hij over Piet Zuijdam die in de oorlog naar Duitsland moest. En vervolgt met de wederwaardigheden van Piet Bakker. Hij dook onder in een klooster in Limburg en belandde uiteindelijk in Kamp Amersfoort. Onze oproep leverde een nieuw dagboek op. Want dat van Trientje Ruiter eindigde; een serie die vele Toendertoids gevuld heeft en die, ondanks de eenvoud van de gebeurtenissen, zeer lezenswaardig was. Zo kwamen we in contact met een kleindochter van Geertje Zutt-Borst. Zij heeft uit het dagboek van haar oma een selectie gemaakt en daarmee beginnen we in deze aflevering. Verder ontvingen we een bijdrage van Jan Zutt Nzn. over zijn zwemkunst. En weer een leuk gedicht van Vroon Groen-Mooij. Dan nog iets over het digitale tijdperk. Toen de eerste computers verschenen, dachten we allemaal dat het zo’n vaart Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal dat u aan onze stichting wilt geven? Neem dan contact op met Els Danenberg-Bruin, tel. 02262-421981, elsbrda@hetnet.nl. - P.C. Hoogeboom: Geen zee te hoog, bijbel en kerkboeken. - C. Smit-van Duin: zangboekje. - J. Zutt Jzn.: foto’s en familiegegevens. Foto’s: T Borst-Beemsterboer, P. Bruin Jz., P. Noordstrand, A. Ruiter-Plijter, fam. Zuijdam, G. Zutt, R. Zutt-Berkhout. niet zou lopen. Het zal mijn tijd wel duren, dachten velen. Maar dat het zo snel zou gaan, dat had niemand ver wacht. Voor het halen van geld heb je een pinpas nodig, betalen doe je met je computer. Of nog moderner met tablet of smartphone. Ook bij Waarland van Toen krijgen we hier mee te maken. Artikelen leveren we digitaal aan, foto’s scannen we, de Toendertoids laten we op dvd’s zetten, heel makkelijk om een artikel terug te zien, en met een zeer gewaardeerde, bijdrage van het Waarland Fonds kun nen we oude films digitaliseren. Onze nieuwsbrief is daar ook een voor beeld van. Zo kunnen we tijdig informatie geven, bijv. dat onze najaarsmiddag op zaterdag 26 oktober 2013 is. In de W4 publiceren we vóór die datum het pro gramma. De buitenpoorters sturen we altijd per post een uitnodiging, maar dat zou ook in de nieuwsbrief kunnen. Over een mogelijke verandering hoort u nog van ons. Met deze nieuwe Toendertoid hopen wij dat er weer een leuk en gevarieerd magazine ontstaan is. Mocht u opmer kingen hebben dan horen we die graag. Ik wens u veel leesplezier.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 2