22 Foto van de fam. Bruin-Jong. Vlnr boven: Cor, Jan, Vroon, Annie, Piet, Henk, Tinus. Midden: vader Jan, Tinie, Nel, Riet, Emma, Alie, moeder Im Voor: Anton, Frans. De drie woningen van de families Bruin staan er nog wel. De eerste, destijds be woond door het gezin Jan Bruin-Jong, staat nu eigenlijk wat achteraf en heeft als adres Bleekmeerweg 9. Het is in de familie gebleven; Frans Bruin en zijn vrouw Ida Boekel zijn nu de bewoners. In het laatste oorlogsjaar lagen er in de ringsloot tussen het huis van Jan Bruin Jong en Piet Bruin-Jong twee schepen: de Wuta en de Spes Mea. Toen deze in 1945 vertrokken, kreeg de woning van Piet Bruin en Jansje Jong het opschrift Spes Mea. Rond 1970 verhuisden Piet en Jansje Bruin naar Kerkstraat 17 en hun zoon Jan en zijn vrouw Greetje Klaver kwamen in het ouderlijk huis. Enkele jaren geleden lieten deze aan de Houtwerf een nieuwe woning bouwen en anno 2013 woont in het huis aan de oude Westkade D 4a geen Bruin meer. Dit is wel het geval in de stolp van de weduwe Antje Bruin- Roozendaal. Twee jaar na de brand van 1934 kwam haar zoon Hendrik met Trien Bekker ook op de Emmanuël wonen. Antje Roozendaal overleed op 10 januari 1943. Hendriks broer Tinus en zuster Marie waren toen al verhuisd naar de wagenboet. Deze is jaren geleden afgebroken. En in de stolp (thans: Roodpannenhuisweg 4) wonen nu Piet, de oudste zoon van Hendrik en Trien, en zijn vrouw Afra Groenveld. Midden jaren vijftig verhuisden Piet Bakker en Neeltje Portegijs naar Kerk straat 90 en kwamen hun zoon Arie en zijn vrouw Tecla Blankendaal in het ouderlijk huis wonen. De woning kreeg als opschrift: Kweeklust. Een toepas selijke naam, want Arie Bakker had een passie: namelijk het kweken van nieuwe tulpenrassen. Op 1 augustus 1970 sloeg het noodlot toe. In de stolp brak brand uit en er was geen redden meer aan. Niet alleen de stolp, maar ook bijna heel zijn bollenkraam viel ten prooi aan de vlammen. Er kwam een nieuwe schuur, die niet meer bestemd was voor opslag van bloembollen, maar voor het fokken van kippen. Omdat Arie Bakker geen opvolgers had, verkocht hij zijn bedrijf. Het toeval wil dat er nu ook weer een Bakker woont op de plek, waar bijna Verbrand en gesloopt De wandeling wordt voortgezet en gaat richting Waarlandsweg 5. Rond 1918 stond daar een stolp, die bewoond werd door de familie Bakker-Portegijs. Nadat er later een woning naast gebouwd was, gebruikte Piet Bakker de boerderij als schuur. Een deel van zijn land had hij aan de andere kant van de Waarlandsweg. Om daar met een lorrie te komen, had hij vanaf zijn huis rails gelegd. En zó ontstond er een soort overweg in de Waarlandsweg. l J r - i i S' HB J l

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 22