4 De familie Broersen-van Leeuwen. Kerstmis 1959. Piet, Adrie, moeder, Marian, Lia, Tineke, André, vader. Nelleke is nog niet geboren. Foto uit 2005. Een herinnering aan het eerste zwembad, waarvan de beschoeiing bestond uit betonnen buizen. hun 121/? huwelijksfeest te vieren. Hun kinderen Lia, Tineke, Piet, Adrie, André, Marian en Nelleke vragen O.L. Heer dat hun lieve papa en mama nog heel lang bij hen mogen blijven. De H. Mis is om 9 uur en er is gelegen heid te feliciteren van 4.30-6 uur in café Blankendaal. 22 september Diploma zwemmen in Alkmaar. Woensdag j.l. namen 13 kandidaten uit Waarland deel aan het diploma zwemmen te Alkmaar. Hun training o.l.v. de heer C. Huibers in het zwembad Onder Ons bleek prima geweest te zijn. Allen behaalden het zo fel begeerde papier. Voor het diploma A slaagden: Lia Betjes, Ina Bruin Jd. Tineke Dekker, Marijke Pankras, Lia Volkers Jd., Liesbeth Wever en Elly Zutt. Voor diploma B slaagden: Peter Bakker Jz., Tiny Jonker, Trees Pancras, Trudy Stoop, Ans Volkers Jd. en Ada Zutt. Dit succes is wel een aansporing voor de Waarlandse jeugd om het volgend jaar ook deel te nemen aan de zwemlessen. Het zwembad zal voor het seizoen 1963 ingrijpende veranderingen ondergaan waardoor het als recreatiecentrum een nog belangrijker plaats zal innemen voor Waarland en omgeving. Het zwembad Onder Ons is er nog steeds. We mogen gerust stellen dat dit grotendeels komt door de inzet van vele vrijwilligers en de steun van de Waarlandse bevolking. In november 2011 is dit zwembad door de provincie Noord-Holland uitgeroepen tot Zwembad van het Jaar en het eindigde als nummer zes op de lijst van de landelijke buitenbaden. Zeker een felicitatie waard voor z’n klein dorp. 27 oktober Uit het Limburgs Dagblad. Eijgelshoven. In de dagdienst van gis teren is de 40-jarige houwer J.J. Jongkind in de Juliamijn dodelijk verongelukt. Het slachtoffer werkte in een afvoergalerij op een diepte van 365 meter, toen stenen uit het dak vielen en hem bedolven. Hij is aan zijn verwondingen bezweken. De heer Jongkind was gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen na. Hij was de oudste zoon van Jan Jongkind en Trijntje Kooij. Jan sr. had aan de Kerkweg (nu: Kerkstraat 15) een fietsen winkel, een benzinepomp en daarnaast werkte hij in de wegenbouw. Jan en Trijntje hadden drie zoons, Jan, Joop en Piet en één dochter Bets. Jan jr is tijdens de oorlog naar Limburg gegaan om in de mijnen te werken. Hij was in de kost bij zijn oom Arie. Daar ontmoette hij Troutje Dohmen met wie hij in 1945 trouwde. Zijn broers en zus bleven Waarland wel trouw. 29 oktober Gisteren overleed in St. Jozefoord te Tuitjenhorn na een geduldig gedragen lijden en voorzien van het H. Oliesel in een ouderdom van 76 jaar Petrus Ruiter. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 31 oktober om 10 uur in de parochiekerk van Warmenhuizen, waarna de begrafenis op het R.K.-kerkhof zal plaatshebben. Het rozenkransbidden is in het St. Jozefoord, ’s avonds 8 uur.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 4