Uit het verleden maar niet vergeten Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan. 26 Een foto van ongeveer 65 jaar geleden laat zien, hoe graag men tijdens de kermis met een heel stel op de foto wilde. De foto is genomen naast Veluweweg 8 (nu: voor het pand van Beau Beau). V.l.n.r. achter: Joop Jongkind, Trees Pater, Henk Danenberg Hz., Dirk Pater, Geertje Bruin, Jan Volkers, André Dekker, Luus Nieuwboer. Voor: Trien Pater, Siem Bakker, Nel Kruijer, Jaap Pater sr., Jan Doodeman, Jan Bruin Cz., Nel van Baar. Heeft u een aanvulling, een opmerking of een andere geschikte foto voor deze rubriek, laat ons dit dan weten. A l meer dan honderd jaar wordt in Waarland kermis gevierd. Zoals gebruikelijk in West-Friesland vindt dit jaarlijkse feest plaats in de nabijheid van het dorpscafé. In vroeger jaren was dat De Tortelduif (nu: Kerkstraat 16 en 18a) en daarna De Posthoorn. Voor de jeugd zijn er o.a. de kermisattracties en voor de ouderen de kermisborrel, het eerste deuntje en de dansavonden. Wanneer de eerste kermis in Waarland plaats vond, zal moeilijk te achterhalen zijn. Zeker is dat 111 jaar geleden op 25 juli 1901 bij De Tortelduif kermis werd gevierd. Een verslaggever van de Schager Courant schreef toen dat jongeren uit Waarland en Zijdewind niet met elkaar op de vuist zijn gegaan, wat een week daarvoor in Blokhuizen wel gebeurde. Voor de goede reputatie der jongelui van Zijdewind en uit het Waarland meenden we dit te moeten mededeelen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 26