ll 24 Uit de Nederlandse Staatscourant van 24 maart 1984. De Volleringweg anno 1984. De renovatie is al begonnen. Eindelijk een fietspad Het verkeer op de Volleringweg werd steeds intensiever. Het doorgaand verkeer ging namelijk steeds meer van deze weg gebruik maken. De Speketerspolder was verkaveld en de Speketersweg aangelegd. Dit bood de mogelijkheid om via de Smeets-, Andries Dekker en Speketersweg naar Kalverdijk en Tuitjenhorn te gaan. Drie jaar na de opening werd de school uitgebreid van vier tot tien lokalen. Dat was nodig ook want omstreeks 1970 kwamen er ongeveer honderd nieuwe woningen in Waarland. Het nieuwbouwplan werd gerealiseerd ten noordoosten van de Volleringweg, waarbij de Bloem- en Tulpstraat zijstraten werden. Langs de Volleringweg kwam een stuk voetpad, namelijk van de Kerkstraat naar de school. Er was nog geen fietspad en de fietsers reden daarom gewoon op de weg. Aanbestedingen Met één flinke bocht Als men vóór de verkaveling vanaf de Hogebrug naar Waarland wilde, moest men via de Hogebrug- en Veluweweg. Na de aanleg van de Volleringweg kon men ook van deze weg gebruik maken om in Waarland te komen. Een veilige rechte weg met slechts één flinke bocht. Een route die bedoeld was voor de tuinders en die ook geschikt was voor bestemmingsverkeer. Was de verkaveling in Waar land een bijzonderheid? Het merendeel van de tuinders zal hier met enige trots ja op hebben geantwoord. Het was toen één van de eerste grote verkavelingen in West Friesland. Een gigantische klus, waarbij geëxperimenteerd werd met nieuwe methodes. Een voorbeeldfunctie voor andere verkavelingen die nog uitgevoerd moesten worden. Dit leidde ertoe, dat op mooie zondagen vaak meerdere kijkers door Waarland reden om te zien hoe het dorp veranderd was en hoe de ge wassen erbij stonden. En het gebeurde ook wel dat iemand uit de auto stapte en vroeg of de veranderingen voldoende verbeteringen hadden gebracht. Aan de Volleringweg ver schenen kort na de aanleg de eerste huizen. Tegenover de oude school liet Willem Dekker-Kuijs een vrijstaande woning zetten en naast de school werden twee huizen gebouwd. Langzamerhand werd het aantal uitgebreid. Tot de laatste woning van meester De Heij (nu: nr. 22) in het voorjaar van 1958 klaar was. Er kwamen meer auto’s en de weg werd verbreed. Niet alleen voor het toenemende aantal voertuigen, maar ook voor de veiligheid van de fietsers. Dit kon zonder veel problemen omdat de bermen aan weerszijden breed genoeg waren. Verder werd in 1963 de Hoebelaan aangelegd en deze kwam uit op de Volleringweg. Tussen de Hoebelaan en de woning van De Heij lag een stuk grond groot genoeg om een nieuwe school op te bouwen. Vier jaar daarna, op 16 mei 1967, was de officiële opening van het nieuwe onderkomen van de Sint Janschool. Een prachtig gebouw aan de Volleringweg, de weg die is genoemd naar de eerste pastoor van Waarland. Gemeente Harenkarspel Het College van burgemeester en wethouders heeft het voornemen op vrijdag 27 april 1984 om 10.00 uur overeenkomstig het Uniforme Aanbe- stedingsreglement in het openbaar aan te besteden: Bestek H 81-09 Het aanleggen van een rijwielpad langs en het aanbrengen van een asfaltdeklaag op de Volleringweg en Smuigelweg en het verbreden van een gedeelte Westkade te Waarland in de gemeente Harenkar spel Het werk omvat in hoofdzaak ontgra- vingen en zandaanvullingen waarop een 2,75 m breed rijwielpad moet worden aangelegd, welk rijwielpad over een lengte van 260 m' bestaat uit tegelwerk en over een lengte van 1060 m’ bestaat uit slakkenfundering met slijtlaag. Verder dient 950 ton asfalt verwerkt te worden voor aanbrengen deklagen en funderingslagen t.b.v. wegverbre- ding. Het bestek met tekeningen is tot 20 april 1984 verkrijgbaar door overmaking van f 100 op girorekening 41789 ten name van de gemeente Harenkarspel te Dirkshorn met vermelding van Bestek H 81-09. Na ontvangst van de overschrij ving wordt het bestek franco per post toegezonden. Restitutie wordt niet verleend. De aanbesteding zal worden gehouden in het Waarlands Dorpshuis, Kerkstraat 63 te Waarland. Het inschrijvingsbiljet kan ook vóór de datum van aanbesteding worden afgegeven op het kantoor van de Gemeenschappelijke Technische Dienst, Kerkbuurt 24 te Tuitjenhorn, op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur tot en met 26 april 1984. (Officiële advertentie)

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 24