Mook, 2 juli 2012. Geraadpleegde bronnen: Gemeentenieuws Harenkarspel 1940-1945 17 Piet Zuijdam en Niek Pancras gefotografeerd in de biljartzaal van Sabinahof. Foto januari 1993. Volgens Paulus is het namelijk zo dat je beter niet kunt trouwen, maar als je het niet kunt laten, moet je het maar doen. Piet heeft daar zo zijn eigen draai aan gegeven. blijven beter. Waar hij dat vandaan had, schijnt hij er nooit bij te hebben verteld. Waarschijnlijk is hij een keer in aanraking gekomen met de eerste brief van Paulus aan de Korinthiërs, hoofdstuk 7, die over het huwelijk handelt. Hij zal die wel goed in zijn oren hebben geknoopt. 15 augustus 1941 In tal van gemeenten in het Hollands Noorder kwartier, waaronder Warmenhuizen en Harenkarspel, hebben dankbare Amersfoorters voor de gastvrijheid van de bevolking in de meidagen van de evacuatie een tegeltableau of gevelsteen aangeboden. 25 januari 1944 Onmiddellijk ingaand zijn in Noord-Holland ontslagen de burgemeesters van Callantsoog, G. Rehorst, van Harenkarspel en Warmenhuizen, H. Nolet, van Heerhugowaard, B. Sutman Meijer en van Koedijk, J. Pesman. Bij de Avondwake voor Piet Zuijdam kwam ook Tonny Bakker-Bes aan het woord. Vijfenveertig jaar deed ze voor hem de huishoudelijke klusjes, samen deden ze boodschappen en samen kochten ze zijn kleding. Hij informeerde altijd naar onze gezondheid, de school en het werk van onze kinderen en onze plezierige en vervelende dingen. Ik heb bewondering voor zijn goede en sociale opstelling en vrijgevigheid naar kinderen en allerlei fondsen in het land. Beter had zij hem niet kunnen typeren. Met dank aan: Joop Zutt, Piet Zuijdam, Gert Zuijdam en familie. - Toendertoid nrs. 6 en 39. - Jan Boon, Retour Vught-Watenstedt. Tewerkgesteld in Nazi-Duitsland, 2006. - Dr. A.P.M. Cammaert, Sporen die bleven. Uitg. Stichting Deportatie oktober 1944. Noord- en Midden Limburg, 1996, 2e dr. 2005. - Arbeitskreis Stadtgeschichte Salzgitter. 16 oktober 1940 Er bestaan plannen voor het samenvoegen van ge meenten in Noord-Holland, zoals o.a. Warmenhuizen, St. Maarten, Harenkarspel en Schagen. In het geheel zouden dan 91 gemeenten tot 30 worden terugge bracht. 18 februari 1941 Bij besluit van den secretaris-generaal van Binnen- landsche Zaken is H. Nolet vanaf1 November 1940 opnieuw tot burgemeester van de gemeenten Haren karspel en Warmenhuizen benoemd.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 17