Piet Masteling. 7 Een week later, op 12 mei, was het feest in het Jeugdhuis. Daar vierden J. Schuijt en C.G. Groen hun 25-jarig huwelijksfeest. 7 mei Gisteren overleed onverwacht en voorzien van het H. Oliesel Petrus Bakker, echtgenoot van Cornelia Portegijs in de ouderdom van 75 jaar. Rozenkrans bidden ’s avonds 8 uur aan het sterfhuis, Kerkstraat 90. 12 mei Het KVG afd. Waarland besloot het seizoen met een mooi optreden van voordrachtskunstenares mevr. Bakker- Breed. Met ernst en humor schetste ze in het Westfries het leven van Westfriese boeren in de negentiende eeuw. Tot slot bracht de presidente mevr. A.J. de Heij-Bezuijen nog in herinnering, dat het ziekenbezoek in de zomermaanden zeer wenselijk is. 28 mei Con Zelo heeft zich niet alleen de meerdere getoond van ZAP, maar wist zich te handhaven in de vierde klasse. De uitslag was 3-1. 14 juni Op 13 juni is Marie Frederiks na een langdurige ziekte en gesterkt door de Genademiddelen van onze Moeder der H. Kerk overleden. Ze was 86 jaar, weduwe van Willem Bakker en eerder van Joh. Zut. Ma Frederiks woonde aan de Oostkade totdat haar zoon Jaap Bakker ging trouwen. Toen verhuisde ze naar Noord-Scharwoude. Ze stierf in het bejaardenhuis van Tuitjenhorn. Kinderen: Aagt Zut (getr. met Arie Klaver), Geert Zut (getr. met Jacob de Waard), Riek Zut (getr. met Aris Groen), Jaap Bakker (getr. met Nel Bakker) en Jans Bakker (getr. met Klaas Hink). 25 juni Ongeval op kruispunt. De 23-jarige P.J. Masteling van de Veluweweg uit Waarland kwam gisteravond om het leven in Opmeer. Het slachtoffer reed met zijn verloofde, de 23-jarige mej. C. Dekker uit Tuitjenhorn op een bromfiets in de richting Hoorn. Op het kruispunt Pade werd de bromfiets aangereden door een personenauto. De berijders werden tegen het wegdek gesmeten en liepen zware verwondingen op. Korte tijd later is de jongeman aan zijn kwetsuren bezweken. Zijn verloofde, leidster bij het Amabiliswerk te Hoorn, werd in het St. Jan Ziekenhuis te Hoorn opgenomen. Th. Pater, H. Tiebie. Gemeentebelang: F. Berkhouwer, P. Groot, J. Paarlberg. Vrije Lijst (R.K.): J. Entes. 1 juni Uitslag gemeenteraadsverkiezingen Harenkarspel: Totaal aantal stemmen: 1915 KVP 1263 Gemeentebelang 415 AR 69 Vrije Lijst (R.K.) 168 Gekozen: KVP: W. Dekker, M. Burger, G.M.F. Lantman, J. Hof, C.H. Ursem, I Piet Bakker en I Neeltje Portegijs.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 7