NIEUWS VAN VROEGER Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan 13 januari 1962. Neeltje Bruin en Jan Jaspers. 5 In deze rubriek leest u het Waarlands nieuws uit de eerste helft van 1962. Er is een selectie gemaakt uit het Noordhollands Dagblad Alkmaar en Omgeving. We zagen veel familieberichten zoals: jubilea en overlijdensadvertenties. Opvallend was dat er weinig over het verenigingsleven is geschreven. Bij sommige berichten staat in cursief nog wat informatie. 19 februari Gisteren overleed in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar na tijdig voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden in een ouderdom van 58 jaar Jan Jaspers, echtgenoot van Neeltje Bruin. 7 januari Groot bal in Dancing Jonker met The Flying Dutchmen. Tevens het optreden van het populaire T.V.-zangeresje Anneke Grönloh. 14 maart Een dezer dagen kwam de r.k. rijwielclub St. Christoforus onder voorzitterschap van W. Dekker bijeen. Eén van de punten was de Stille Omgang naar Amsterdam op zaterdag 17 maart. De wielrijders vertrekken ’s avonds om zeven uur vanaf De Posthoorn en kunnen zich opgeven bij P. Danenberg en W. Dekker. Degene, die van de autobus gebruik wil maken, gelieve zich aan te melden bij G. Groot. Hierna kwam het komende jubileum ter sprake. Het is in februari 1963 veertig jaar geleden dat in het toenmalige café De Tortelduif de rijwielclub werd opgericht. 22 februari De oogstdankdag van de LTB afd. Waarland begon met een plechtige H. Mis gevolgd door een broodmaaltijd voor leden en bestuur in het café van W. Jonker. De voorzitter A. Zutt herdacht twee prominente figuren die zondag waren overleden: S. de Jong als bestuurslid van de LTB en voorzitter van Con Zelo, en J. Jaspers, die hoewel geen LTB-er toch als makelaar en verzekeringsagent veel met de land- en tuinbouwers te maken had. Ook vervulde hij tal van functies in diverse verenigingen en organisaties. Verder memoreerde de voorzitter de slechte koolprijzen van het afgelopen jaar, maar ook vertelde hij dat er dit jaar enige verbetering viel te constateren. Als sprekers op die dag waren uitgenodigd: burgemeester Nolet en de heer G. Koopman, voorzitter van de veiling Noordermarktbond. 24 maart Op de algemene vergadering van de Boerenleenbank trad voor de laatste maal Ook op 18 februari overleed na een geduldig gedragen ziekte en voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden Simon de Jong. Hij was 65 jaar en gehuwd met Neeltje Pancras. Feestprogramma’s Jaar verslagen. Verenigings bladen, Circulaires. Prima afwerking en goedkoop. Stencildrukkerij “Gerja” Waarland. tel. (02262) 287. 2 januari Op zaterdagmorgen 30 december vond er in Alkmaar een botsing plaats tussen een Volkswagenbusje en een personenauto. Het Volkswagenbusje, bestuurd de 62-jarige heer C. Jongkind uit Oude Niedorp, kreeg geen voorrang. Het portier vloog open, het busje kwam tot stilstand tegen een lantaarnpaal en de heer Jongkind viel op straat. In het Centraal Ziekenhuis is hij ’s avonds overleden. Cor Jongkind was een bekende persoon in Waarland. Hij was getrouwd met Grietje Dekker, dochter van Andries Dekker en Betje Leek. Hij nam in 1922 de bakkerszaak over van Gerrit Wester (nu: Kerkstraat 8 en 10) en verkocht deze na ongeveer twintig jaar aan Dirk Busker. Cor Jongkind begon toen een taxibedrijf aan t Verlaat.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 5