4 V.l.n.r: Annie Zutt, Trientje, Aijen, Arie, Anne Ruiter met Truusje, Piet Zutt. naar Dirkshorn gegaan. Ze kwam pas om 11 uur thuis. Ze had een heel tijd op de Burgemeester moeten wachten, en nog niet gesproken. Na de middag heb ik eerst tot 1 uur kousen gestopt en toen de achterkeuken gedaan. En ben om half 2 naar bed gegaan en er om 10 over half 3 weer afgekomen. Toen eerst mijn schoenen gepoetst en mijn zondagsche kousen aangetrokken, want ik zou met Jantje mee mogen hebben. Maar daar is niets van gekomen, want Jantje moest melken want de maaimachien was vandaag bij ons in het land. Ik vond het wel jammer en nu ben ik ook niet mee geweest, want mijn been doet erg zeer. 12 juni Nu vanmorgen werd ik weer zo naar wakker of eigenlijk huilende. Ik had zo naar gedroomd. Ik droomde dat Truusje verdronken was. Eng hoor. Ik was blij dat Moeder mij riep. Toen was het 7 uur. Na broodeten ben ik aan Jantje haar kousen gaan stoppen. Ik was net aan de gang toen de Kapelaan bij me kwam. Hij had het boek weer meegenomen. Ook had hij een bidplaatje voor me van Piet Pater en een plaatje van het zieken Apostolaat. Hij kwam biechthoren dus we zijn maar in de kamer zitten gaan. Daar zaten we rustig. Later, dat hij weg was, heb ik de penitentie gebeden. Ook heb Jan Keet er geweest om een stokje aan te meten dus. Maar ik vind het niet lekker. Na de middag ben ik dadelijk weer gaan stoppen. Om 2 uur was ik daarmee klaar. Om 10 voor half 3 tot even over half 4 ben ik in bed geweest. Heerlijk geslapen. Daarna heb ik wat geholpen en mijn zaterdagavond werk gedaan. Bertus is zo blij, want die mocht het hele pakje shag hebben van Frans, omdat hij morgen jarig is. Zondag 13 juni 1e Pinkstersdag Vandaag is Bertus jarig. Om kwart over 5 werd ik wakker en ben dadelijk maar gaan bidden en om 7 uur ben ik vlug van bed gegaan. Toen mij klaar gemaakt om naar de Mis te gaan. Ik mocht met Jantje mee. Wij zijn ook te Communie geweest, alles was weer rustig met Jezus. Vandaag was het de dag voor de zieken. Nu heb ik er aan gedacht hoor. Na het broodeten ben ik weer gaan schrijven. Het was zulk prachtig weer. Na de middag ben ik om kwart over 1 in bed gegaan en er om kwart voor 3 afgekomen. Ik heb zomaar niet erg geslapen. Toen heb ik even aan tafel gezeten, want we kregen nog koek en zuurtjes, omdat Bertus jarig was. Piet en Willem Noordstrand en Joop waren er ook te koffie drinken. Om een uur of vijf gingen wij verhuizen. In één tijd van 2 minuten hadden Aijen, Arie en ik alle stoelen door elkaar. Ik moest aldoor wel zo lachen. Toen had ik nog weer een tegenvaller. Ik dacht dat ik mee mocht naar het Lof, maar ze waren er niet erg voor, dus ben ik Moeder maar gaan helpen. Het andere karpet moest nog gelegd worden en alles afgewasschen worden. Vandaag ging Arie Bos hier in ’t schuitje voorbij. Hij was bij zijn dochter geweest. Wij keken er wel van op, want het was zo nog een flinke man. Wel zielig zo. 15 juni Vanmorgen werd ik om even over 7 wakker en was nog niet goed, zodat ik weer in bed moest blijven. Ik heb mijn dag doorgebracht in bidden, lijden en schrijven, want ik heb vandaag de noveen afgemaakt. Ook af en toe erg geslapen. Als het maar geen griep is en daarom heb ik gevraagd of ze even vragen of Docter even bij me komen kan, morgen. 16 juni Vanmorgen werd ik om even voor achten wakker en voelde mij nog erg naar, dus weer de hele dag in bed gebleven. Ook weer erg geslapen vanmiddag. Docter is er niet geweest. Jantje heeft een boek voor mij gehaald bij de Kapelaan vandaan. Het heet Verre Reizen. Erg mooi en ik ben al op bladzijde 89, dus schiet alweer lekker op.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 4