Waarland, 7 maart 2012. Het nieuwe bedrijf aan De Wurft.. Op naar de 100 jaar Twee van hun drie jongens, Maikel en Robbert, hebben het chauffeursbloed meegekregen. Maikel is daarnaast verantwoordelijk voor de planning en Robbert doet ook het onderhoud aan de vrachtwagens. De vierde generatie is dus al werkzaam in het bedrijf. Het werk wordt gedaan met veel plezier en inzet, niet alleen door Jan, Doret en hun twee jongens, maar ook door hun drie chauffeurs. Op naar de 100 jaar. Jan Dekker Andz. kocht in 1923 de beurtveer op Alkmaar en de brandstoffenhandel van Klaas van Ophem. De steenkool is al veertig jaar uit beeld, maar de expeditie is gebleven. Anno 2012 zijn er meer en betere wegen in Waarland en vergeleken met negentig jaar geleden telt het dorp, inclusief het buitengebied, ruim 2500 inwoners en ongeveer 850 woningen. In de loop van de jaren is gebleken dat transportbedrijf Dekker met klanten alleen uit Waarland niet kon blijven bestaan. De eigenaren hebben hun horizon verbreed tot ver over de provinciegrenzen. Het bedrijf vervoert bloembollen, hout, bouwmaterialen, vlas en bewaarkool van Texel tot Bordeaux. Maar.ook nog steeds verzorgt Dekker Transport het vervoer van gladiolen voor F. Stoop BV, dat sinds 2002 een andere eigenaar heeft gekregen. Dekker Transport Waarland BV gaat met zes vrachtwagens als een familiebedrijf met zakelijk instinct, optimisme en doorzettingsvermogen op naar de 100 jaar. Daarnaast blijft het bedrijf betrokken bij het wel en wee van het dorp. Bij zelfwerkzaamheid voor een vereniging of een sponsoring van een actie wordt zelden nee gezegd. Met dank aan: Marie Dekker-Dekker, zuster Theodora Dekker, Tiny Dekker-Dekker, Jan Dekker. I Op naar de 100 jaar. I V.l.n.r.: Maikel, Robbert, Jan. 32 JBB FBZ-PP-8^

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 32