31 Het liedje van Louis Davids ‘Naar de bollen...’ zal Jan Dekker ongetwijfeld kennen. In juli 1978 stopte Freek Stoop en hij deed het bedrijf over aan zijn zoon Gerard. Deze overname deed niets af aan de goede contacten tussen deze twee Waarlandse bedrijven. Het transport voor Dekker werd zelf uitgebreid. Tenminste een keer per dag reden ze met gladiolen of lelies vanaf de Waarlandsweg naar Bovenkarspel of Lisse. Toen aan het eind van datzelfde jaar Teep Dekker overleed, werd de samenwerking uiteraard niet gestopt. heel verschillend waren, was er wederzijds begrip en dit heeft geleid tot een hechte samenwerking. Rond 1955 begon Stoop op grote schaal te handelen in gladiolen. Zijn klantenkring werd uitgebreid met telers van de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden en Brabant en het transport werd gedaan Dekker. Na het overlijden van Jan Dekker kon ook de tweede generatie rekenen op de steun van Stoop. Derde generatie Dekker Jan Dekker, geboren 4 april 1959, is de derde generatie Dekker in het bedrijf. Toen zijn vader Teep ziek werd, werkte hij als monteur bij garage Schreur in Winkel. Het was een korte leerschool, want Jan moest thuis komen werken. Hij verbleef een maand intern in Lunteren en haalde daar zijn chauffeurspapieren. Uitbreiding en verplaatsing Rond 1995 telde Dekker Transport Dekker BV vijf vrachtwagens, goed herkenbaar aan hun blauwe kleur. Het was krappe sokke op de parkeerplaats aan de Veluweweg. Om meer ruimte te krijgen moest het zonnehoekje bij het huis eraan geloven. Een ander probleem vloeide voort uit de milieuvergunning. Als gevolg van nieuwe wetgeving moesten de twee tanks met dieselolie worden opgeruimd. De vraag drong zich toen op of het misschien beter was om het bedrijf te verplaatsen. Jan en Doret wilden dat wel, maar dan óók met een woning erbij. Wat daarnaast heel belangrijk was, dat ze Waarland niet wilden verlaten. Toen begon een lange weg van zeven jaar onderhandelen en puzzelen met mede- geïnteresseerden, gemeente en provincie. Met veel geduld is het in oktober 2004 gelukt. Het bedrijf verhuisde naar De Wurft. Daar beschikt Dekker over vol doende ruimte voor de vrachtwagens. Een bedrijf: compleet met kantoor en kantine én een woning. In 1980 trouwde Jan met Doret Keesom en ze gingen wonen aan de Katuil. Er was het gehele jaar door werk voor drie chauffeurs: voor Jan, zijn broer Ron en ome Jaap. ’s Zomers reden ze bollen en gedurende de rest van het jaar hoofdzakelijk gladiolen en lelies voor Stoop en zuurkool voor Kramer. Na zeven jaar verhuisde Tiny Dekker naar de Streng en kwamen Jan en Doret in het ouderlijk huis aan de Veluweweg. Kort daarna ging Ron als chauffeur naar Leegwater Transport in ’t Veld en in 1989 stopte Jaap. Toen richtten Jan en Doret een eigen Vof op. Ze kochten een vrachtwagen-combi en huurden de andere auto’s van J. Dekker en Zonen BV. Na verloop van tijd hebben Jan en Doret de BV overgenomen met daarbij de schuur en één vrachtwagen. De opa van Jan begon in 1923 met een klantenbestand uit Waarland en de Sloeierd. Zijn vader breidde het uit tot over de Hooge Brug. Voor Jan en Doret was het gebied te klein. Ze wilden groter. Bovendien kon er economischer gewerkt worden door zoveel mogelijk retourvracht te krijgen, zodat er geen wagens ongeladen hoeven te rijden. 1 -a -1 ■’’l

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 31