Woord vooraf Wij ontvingen: N. Slagter, voorzitter. Directeur van de St. Jan de Boer, in historische kleding, ontvangt het eerste exemplaar van ’Wandeling door Waarland’ uit handen van Piet Kleverlaan. Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal dat u aan onze Stichting wilt geven? Neem dan contact op met Els Bruin-Danenberg, Nieuwe Polderweg 2a, 1738 DP Waarland, tel. 02262-421981. Donderdagavond, 23 februari 2012, was het een drukte van belang in de Sint Janschool. Leerlingen en leerkrachten hadden weken gewerkt aan het thema Wie wat bewaart, heeft wat. De vele resultaten van deze zoektocht waren in de hele school te vinden: oude peteroliestellen, leesplankjes, wasborden en oude kleding. In deze sfeer presenteerde Waarland van Toen de historische Wandeling door Waarland. Onze bestuursleden Piet Kleverlaan en Jan Houtenbos hebben deze samengesteld. Het is een route - P. Bruin Pzn.: bidprentjes. - A.S. Groen: diverse foto’s. - P.C. Hoogeboom: kerkboeken. - H. B. Jaspers: notulenboek Schaapskuilpolder. - S.M. Jaspers: diverse koopaktes en krantenknipsels. - W.G. Pancras: diverse foto’s en gegevens familie Bakker. geworden die langs veertien objecten in ons dorp voert. Over ieder onderwerp staat wat geschreven en eindigt met een vraag. De directeur van de school, de heer Jan de Boer, bedankte de samenstellers hartelijk voor het vele werk dat ze hier aan besteed hadden. De vrijdagmiddag daarop gingen twee groepen uit de bovenbouw al op pad langs de historische bezienswaardigheden! Ongetwijfeld horen we in de nabije toekomst nog over hun belevenissen. En wie weet komt er ook een versie voor andere belangstellenden. In deze aflevering van Toendertoid maakt u kennis met nieuwe gast schrijvers. Siem Bakker, een kleinzoon van oud-wethouder Cees Bakker, is nu woonachtig in Mook. Hij heeft de pen ter hand genomen om iets over zijn opa in oorlogstijd te schrijven. Verder heeft mevrouw Vroon Groen-Mooij een gedicht geschreven over hoe het vroeger was. Wij zijn heel blij met hun inbreng want het past in ons streven om meer schrijvers voor ons blad te zoeken. Mogelijk is dit ook voor u aanleiding om wat op papier te zetten. Heeft u een idee, schroom niet en neem contact op met ons bestuur over de mogelijkheden. Tot slot wens ik u veel leesplezier bij deze Toendertoid. ff L 2

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 2