JEa.: 28 Een wagen vol met antraciet en eierkolen. V.l.n.r.Jan van der Fluit, André, Teep. Trouwfoto van Theo en Tiny Dekker uit 1957. Theo kwam op die dag met de vrachtauto zijn bruid in Warmenhuizen ophalen. Zoals eerder geschreven, brachten de ritten naar en van Alkmaar steeds minder op. Jan Dekker vond het toen eigenlijk nog niet gepast om klanten, voor wie hij jarenlang boodschappen deed, nee te verkopen. Maar veel geld hierop toeleggen, kon natuurlijk niet. Na de nodige afwegingen werd per 1 januari 1962 de bodedienst uiteindelijk aan Greuter Zn. uit Schagen verkocht. Begin 1963 werd Jan Dekker ziek. Er was bij hem leverkanker geconstateerd en hij werd opgenomen in het ziekenhuis. Na een kort ziekbed overleed hij op 3 februari, toen 66 jaar oud. Veertig jaar lang was hij kolenboer en expediteur geweest. Hij was een rustig persoon en plezierig in de omgang. Hij kon ‘t heet dove, op z’n Westfries gezegd. Jan Dekker was een ondernemer in hart en nieren. Niet alleen dat, hij was bijna dertig jaar secretaris van de middenstandsvereniging. Al voor de oorlog was hij bestuurslid van de R.K. Staatspartij afdeling Waarland en na de oorlog van de K.V.P. Bovendien was hij nauw betrokken bij de organisatie van dagtripjes voor de bejaarden van de gemeente Harenkarspel. Overgeschreven Na het overlijden van Jan Dekker kwam zijn zoon Jaap vanuit Volendam weer terug in Waarland. Hij ging wonen bij zijn moeder Naatje. Het bedrijf, een kleinhandel in vaste en vloeibare brandstoffen en expeditie, werd ingeschreven onder de naam: J. Dekker en Zonen. De drie vennoten waren: Johanna Oudeman en haar zonen Jacobus en Theodorus Dekker. Moeder Naatje was heel bezorgd van aard en Jaap was ondertussen zijn vrijheid gewend. En toch moesten ze het samen zien te rooien. Maar misschien was het wel beter als Naatje naar een bejaardenhuis zou gaan? Natuurlijk dat hoefde gelukkig niet van stel op sprong. Ze kon geleidelijk aan dat idee wennen, want midden jaren zestig werden in Waarland plannen gemaakt voor de bouw van een eigen bejaardencentrum. Inmiddels had Teep vaste verkering gekregen, maar wel met een ander meisje: Tiny Dekker uit Warmenhuizen. Omdat ze na enkele jaren besloten in het huwelijksbootje te stappen, werd naast het bedrijf voor hen een nieuwe woning gebouwd (nu: Veluweweg 34). Op 8 juni 1957 trouwden ze. Tiny herinnert zich: Het was in begin echt wennen in deze familie. Vooral op verjaardagen bij mijn schoonouders. Het was dan volle boel met al die broers, zusters en aangetrouwden. En hoe later op de avond, hoe meer leven. Toch kijk ik nu met plezier teug op die tijd. Mijn schoonvader deed zondagsmorgens de administratie en wij kregen de eerste jaren van ons huwelijk f75,- per week. Met dit bedrag moest ik rond zien te komen. Dit was net aan te doen. De kolen hadden we gratis maar het butagas moest ik kopen, omdat er in de woning al een douche met geiser was. Handig voor een kolenboer, want vanaf toen kon mijn man zich lekker wassen. slag als buschauffeur en als kelner. Zijn vertrek ging in goed overleg met zijn vader en broer. Op dat moment was dat ook het beste, want voor drie man was er eigenlijk te weinig werk. ~--p i

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 28