Guurt en Luus Mook, 10 januari 2012. 21 Voor altijd vriendinnen Luus Nieuwboer, geboren op 27 maart 1922, heeft na haar werkzaamheden op de pastorie verschillende andere baantjes gehad. In Amsterdam als conductrice de tram ontmoette ze Jan Meijer, met wie ze trouwde. Haar man overleed in 1989. Luus bleef tot 2011 in Amsterdam wonen, toen verhuisde ze naar Sabinahof in Waarland. Luus en Guurt Bakker, geboren in 1916 en later ook wel Guus genoemd, zijn altijd goede bekenden van elkaar geweest. Luus vertelt: Guus deed in de huishouding alles net als haar moeder, tot het snijden en uitdelen van het brood toe. Na haar trouwen met weduwnaar Jan van Steijn heeft ze mij en ook haar vriendin Marie Dekker nog vaak gevraagd te helpen in hun café in Voorhout, vooral met kermissen. Dat ging gemakkelijk. Ik was nog vrijgezel. Ook heb ik twee keer gebakerd bij haar in Voorhout. Verder heb ik tot haar overlijden in 1996 contact met haar gehouden. Kamp Amersfoort getransporteerd. Hij werd daar pas in vrijheid gesteld op 21 december 1944. Anna Bakker- Tesselaar is ca.15 september 1944 heelhuids uit Vught thuisgekomen. Ze was 72 pond afgevallen. Haar man bleef ondergedoken tot aan de Bevrijding in mei 1945. Feest in de Sloeierd Op 5 mei 1949 vierden Cees en Anna Bakker hun 45-jarig huwelijksfeest. Eerst gingen ze met zijn allen naar de kerk, toen terug naar de boerderij, waar dubbele feestvreugde heerste. Het 40-jarig huwelijksfeest - altijd een groot feest in West-Friesland - had in 1944 niet kunnen plaatsvinden. Het moest in 1949 nog worden ingehaald. Op 5 mei nog wel, de nationale Bevrijdingsdag, dat klopte niet helemaal met de huwelijksdatum - 28 april - maar zo’n vrije dag kwam voor de hele familie natuurlijk beter gelegen en van bevrijding wist de familie Bakker maar al te goed wat dat inhield. Geraadpleegde bronnen: -Toendertoid nr. 3 en nr. 6. -J. Presser, De Ondergang 1965. Met dank aan: Sonja Buis, Els van der Meer, Luus Nieuwboer.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 21