In optocht werd de pastoor feestelijk ingehaald. Op de foto ziet u links een schuur, waar nu garage de Waard staat, en rechts de oude school met het schoolhuis. Uit het Noord Hollands Dagblad van 8 april 1932. Met ijver Naast opvoeding en onderwijs was ook sport belangrijk voor de ontwikkeling van de jeugd. Een sportvereniging in Waarland was er toen nog niet. Wel waren er jongens in Waarland en de Slootgaard die onderling voetbalwedstrijdjes organiseerden. Dat deden ze op klompen, op straat of op het bullewoidje van Piet Nieuwboer. Vollering, die toen bijna dagelijks bij zijn kerkmeester kwam, zag met hoeveel plezier de jongens daar bezig waren. Zo werd het idee geopperd: Het moet toch niet zo moeilijk zijn om een voetbalclub op te richten. Tegenover de pastorie heeft het kerkbestuur een stuk land. Hierop kunnen ze in clubverband spelen. In de vergadering van het kerkbestuur werd het voorstel met enthousiasme ontvangen. De aangewezen persoon om deze club op te richten was Jaap Hoebe. Vollering kende hem goed en nam contact met hem op. Hoebe was bereid zijn schouders eronder te zetten. Ook moesten statuten worden opgesteld en daar wilde de pastoor graag bij zijn. Want hij wilde erop toezien dat in het reglement de r.-k. signatuur werd vastgelegd. Op 26 juli april 1931 was het zo ver. In café Stoop werd de oprichtingsvergadering gehouden van de R.K. Voetbalvereniging Con Zelo. (Con Zelo betekent Met ijver) gehoopt dat de relatie tussen Vollering en de schoolleiding beter zou worden. Helaas gebeurde dit niet. De karakters van Vollering en Van der Holst waren zo verschillend dat er zelfs een periode was, dat ze niet met elkaar praatten. In Toendertoid 24 en in Waarland van Toen deel 2 van Arie Groen is over deze kwestie uitvoerig geschreven. In de zomer van 1928 nam Van der Holst ontslag en werd P.N. Raas benoemd tot Hoofd der School. Met hem had Vollering wel een goede verstandhouding, zodat het kerkbestuur met het onderwijsteam samen kon gaan werken aan goed katholiek onderwijs voor de Waarlandse jongens en meisjes. Met ijver bleef Vollering zich inzetten voor de Waarlandse gemeenschap. Zowel op kerkelijk als op sociaal gebied. Hierbij moeten we denken aan de Bond voor Grote Gezinnen, de DONDERDAG: 8 uur Cath. Smit hv van Zijdewind voor de parochie Waarland voor een halfjaar zou moeten beleggen. Dat kon niet volgens Frans Jong en vanaf dat moment was de verstandhouding tussen beiden slecht. (Zie: Toendertoid 38). Gedurende een paar jaar heeft het bestuur van de Boerenleenbank Zijdewind een bank in Waarland kunnen tegenhouden. Dit duurde tot 2 juli 1925. Op die dag werd Cor Dekker Andzn. de eerste kassier van Boerenleenbank Harenkarspel-Oost, aangesloten bij de katholieke Centrale Bank in Eindhoven. De eerste spaarder was J.J. Vollering met een inleg van f 1.000,-; voor die tijd een formidabel bedrag. Gedurende acht maanden werd gebankierd in de woning van Piet Nieuwboer. Daarna kreeg de bank onderdak in het nieuwe huis van Cor Dekker (nu: Kerkstraat 3). Een tegenvaller was, dat bij de verhuizing de brandkast bij de fam. Nieuwboer door de vloer zakte. Een nieuw hoofd De eerste tien jaren na de komst van Vollering is er in Waarland veel tot stand gekomen: een eigen parochie met een nieuwe kerk en pastorie en een katholieke lagere school. Vooral de overgang van het openbaar naar het katholiek onderwijs had de nodige inspanning gevraagd. In 1924 met de komst van Nic van der Holst als Hoofd der School had men WAARLAND 13 ZONDAG: 7.30 Parochie: 10 uur lev. en overl leden der boerenleenbank te Zijdewind MAANDAG: 8 uur Arie Mul en Margaretha Duitzenberg DINSDAG: 8 uur Afra Pancras WOENSDAG: 8 uur Aldert Pater Dirk Groothuis H. Hart) VRIJDAG: 8 uur Nicolaas Bakkum Euch. Bond) ZATERDAG: 8 uur Anna Zut hv Jan Stoop ZONDAG: 7.30 Parochie; 10 uur Roosen daal.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 13