Genotuleerd In de notulen van de St. Wulframparochie lezen we over het stuk grond, gelegen tegenover de pastorie en aan de (toen nog) Waarlandsweg, het volgende: 31 maart 1924 Door de Hoogluchtigen Heer Vicaris generaal is machtiging verleend ten behoeve van het St. Tarcisiuspatronaat alhier de schenking van 13 snees bouwland tegenover de pastorie te aanvaarden. De akker zal van graszoden worden voorzien door het bestuur van genoemd patronaat, ten einde hem te bestemmen voor allerlei sport van Waarlands jeugd. In het archief van notaris H.B. Gottmer te Obdam zijn de betreffende transportaktes van 25 maart, 7 en 8 augustus 1924 nog aanwezig. tijd genuttigd, heerlijk klaar gemaakt door de huishoudster van de pastoor. Ongetwijfeld is er die avond gesproken over de problemen waarmee Volllering te maken heeft gehad bij de financiering van de bouw van de kerk. Een steuntje in de rug door de bisschop zal Vollering zeker goed gedaan hebben. De volgende dag werd de kerk op de feestelijke wijze door Mgr. Callier gewijd. De bisschop deed de Plechtige Consecratie en ging voor in de Pontificale H. Mis, waarin hij werd geassisteerd door vijf geestelijken, respec tievelijk als presbyter assistent, diaken, sub- en troondiakens. In februari 1924 kocht het kerkbestuur van Jan Zutt een stuk grond. Dit lag tegenover de kerk en werd bestemd voor de jeugd. De kinderen van de lagere school konden hier tijdens de gymnastieklessen gebruik van maken evenals de jeugdvereniging De Kruisvaarders en later de voetbal. Om het plaatje financieel rond te krijgen, besloot het kerkbestuur een deel van die grond te verkopen aan Trijn Weel, de weduwe van Gerrit Stoop. Zij wilde een koffiehuis annex kruidenierswinkel beginnen. Zij diende haar plannen in bij de gemeente en kreeg toestemming. Trijn Weel verkocht haar woning (nu: Kerkstraat 75) en liet door Jo Keet een woning met café en winkel bouwen.Vanaf toen had Waarland een kerk met pastorie, een paardenstal en een koffiehuis. Voor zijn gelovigen Gedurende de periode dat de school open baar was, werd daar geen godsdienstles gegeven door de onderwijzers of de pastoor. De jongens en meisjes van tien en elf jaar bezochten voor de komst van de boerderijkerk de leering buiten Waarland. Deze werd gehouden in de kerk van ’t Veld of Heerhugowaard-De Noord en begon eind november en duurde tot eind april. Om zo weinig mogelijk lessen te verzuimen, moesten ze ’s morgens voor schooltijd in de kerk aanwezig zijn. Dan was er eerst een H. Mis en vervol gens nog de leering. Daarna gingen ze naar school. Het was een hele verbetering voor die kinderen toen de leering in de eigen kerk kon worden gehouden. Om een vervolg te geven aan het gods dienstonderwijs aan kinderen, werd vanuit het bisdom sterk erop aangedrongen dat ook volwassenen meer onderricht zouden krijgen in de katholieke leer. Vanzelfspre- Een paardenstal Na de plechtige ingebruikname van de kerk waren de bouwactiviteiten nog niet afgelopen. In de Sloeierd woonden enkele parochianen die met paard en kapwagen naar de kerk kwamen. Voor hen werd achter de woning van Cees Blankendaal (nu: Kerkstraat 57) door Daaf van de Gulik en Siemen Jaspers een paardenstal gebouwd. De kosten hiervan bedroegen f 1.500,- 11 Marijtje Nieuwboer en Cees Blankendaal bij (achter) hun woning naast de kerk.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2012 | | pagina 11