9 Siem Dekker, een prima ruiter met teugels en zweep in de hand. Een geintje op de markt. ‘Een mand met vruchten laten balanceren op mijn hoofd.’ Paarden Wie de naam Dekker zegt, denkt tegelijkertijd aan paarden. Zo ook bij Siem Dekker. Zijn vader handelde in paarden en Siem ploegde in zijn jonge jaren met een span paarden. In zijn Indiëtijd stond de paardenhobby op een laag pitje. Toen had ik wel andere dingen aan mijn hoofd. Maar in het verlofcentrum kon ik op een kuda, een Indisch paardje, rijden. Die waren daar te huur. Het was een best paard, dat zag ik zo. Maar het kostte wel wat. Een Haagse soldaat met rijke ouders kon dat wel. Ik adviseerde hem dat paard. Dat deed hij, maar hij kon er niet mee overweg. Het dier was veel te vurig en hij viel er af. Toen mocht ik er op rijden. Een schitterend gezicht, een prima ruiter met teugels en zweep in de hand. Terug in Waarland kon hij zich in zijn vrije tijd meer met paarden bezig houden. Hij deed mee aan korte baanwedstrijden bij de zogenaamde wilde draverijen. Terugkijkend vertelt hij: Elk dorp had toen wel zijn kermiskoers. Ik deed aan al die koersen mee. Het oefenen gebeurde op de baan naast het huis van Lau Stoop, die Dan was er nog een oorontsteking. Ik liep al een tijdje met pijn aan mijn oor rond. De verpleger spoot daarom mijn oren met water uit. Dat hielp helemaal niets. Integendeel, ook mijn andere oor ontstak en ik liep met een dikke kop rond. Gelukkig kwam er toen een vrouwelijke arts langs. En wat bleek? Er mocht helemaal geen water gebruikt worden. Zij gaf mij penicilline en binnen de kortste keren was ik van die ontsteking af. toen in de Slootgaard (nu: Slootgaardweg 3a) woonde. De naam van een bekend paard van mij uit die tijd was Govert V. Later ging ik de grote baan op. Met het paard Orlanda Spencer boekte ik daar veel succes mee, en lachend, en verdiende goed geld. De band met paarden is ondanks zijn leeftijd nog steeds niet verdwenen: Internet is wat dat betreft een mooie uitvinding, zo kan ik op mijn laptop rechtstreeks de paardenrennen van mijn zoon John volgen, zelfs als dat in Duitsland is. Vakantie was er niet bij. Pas toen hij twee jaar in Indië was, kreeg hij zijn eerste vrij-af. Dat was in het verlofcentrum Trètters. Ontspanning In Indië gingen de soldaten regelmatig naar de markt in Djombang om inkopen te doen. Op de markt was altijd reuring en anders zorgden we daar zelf wel voor. Zo stonden mijn kameraden en wat inlanders een keer bij een fruitstalletje, deed ik als geintje toen een mand met vruchten op mijn hoofd. Verder gingen we vaak naar het zwembad in Surabaja. Ik hield van uitgaan en kon goed dansen. In ons uitgaanstenu en keurig gekapt en geschoren, gingen we daarom vaak naar een club in Surabaja waar niet alleen Nederlandse meisjes kwamen, maar ook Indo ’s en inlandse meisjes. Dat waren leuke avonden.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 9