NIEUWS VAN VROEGER Piet Kleverlaan en Joop Zutt 4 In deze rubriek leest u het Waarlands nieuws uit de tweede helft van 1961. Er is een selectie gemaakt uit het Noordhollands Dagblad Alkmaar en Omgeving met o.a. het vertrek van pastoor Buurman en aandacht voor twee bedrijven: de bakkerij van Beemsterboer en het transportbedrijf Dekker. Jaap Beemsterboer startte zijn bedrijf in 1917 en Jan Dekker Andrz. in 1923. Bakkerij Beemsterboer Op 25 juli 1961 werd de geheel vernieuwde winkel en bakkerij heropend. 3 juli Con Zelo promoveert naar de vierde klasse KNVB. De wedstrijd tegen Monnikendam is met 2 - 1 gewonnen. Cor Dekker Czn. scoorde 1 - 0 en Frans Veul 2 - 0. Ondanks een eigen doelpunt was het voor het vlaggenschip van Con Zelo een verdiende zege. 7 juli Gisteren overleed Anna Groot, weduwe van Aris Groen, in een gezegende leeftijd van 91 jaar. Rozenkrans bidden op zaterdag- en zondagavond om 8 uur aan het adres Veluweweg 24. 7 juli In Waarland is een commissie gevormd, die zich ten doel stelt, het verkrijgen van een terrein dat in de winter bij eventuele vorst gebruikt kan worden als ijsbaan. Nu de Schaapskuil is verkaveld, bestaat de mogelijkheid om daar een stuk land te bekomen dat onder water kan worden gezet. Ook schijnt het in het voornemen te liggen om een speeltuin en een hand- balveld aan te leggen. Dan heeft Waarland een geheel sportcomplex nabij de Waarlands molen. 17 juli De heer G. van Ophem Czn., slaagde aan de H.T.S. te ’s Hertogenbosch voor het einddiploma. Mej. Rina Groen Sd., assistente van de badmeester van het Waarlands zwembad, wist te Alkmaar het diploma B voor reddend zwemmen te behalen. 25 juli Een dezer dagen werd aan de Veluweweg de koek-, brood-, banket- en chocolaterie- winkel van P. Beemsterboer’s bakkerij heropend. Het was in 1917 dat wijlen de heer Jac. Beemsterboer deze bakkerij stichtte. De bakkerij floreerde uitstekend en heeft dan ook in de loop der jaren diverse verbouwingen en zelfs een vergro ting ondergaan. Alleen de winkel had zijn oude gestalte nog behouden en daarom besloot P. Beemsterboer, de zoon van de oprichter, tot mo dernisering over te gaan. Door de firma J. Keet en Zn. werd het inwendige ver bouwd en de winkel van een nieuwe pui voor zien. Firma A. Dekker zorgde voor de electri- citeit, terwijl de firma G. Groot het schilderwerk deed. De firma Beka uit

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 4