3 Een vertrouwd adres: Vrouwtje Bruin-Beers. Om vijf uur ben ik Anne en Moeder gaan helpen. Ik heb de kopjes gewasschen en de boel in de keuken opgeruimd. Later moesten we eten; bonensoep, aardappelen met sla en pap. Ook Piet was bij ons te gast. Toen alles weer was opgeruimd kwamen Aijen, Griet en Annie. Ze waren net in huis dat er een mooie grap gebeurde. Even daarvoor was Truus gevallen en bleef weg, zodat ze nu bij Piet op schoot zat en begon te overgeven en zo mooi dat Piet dan altijd zeggen kan: potverdomme, dat rooit erop. En zo gebeurde dat Truus voor het eerst alleen bij ons voor een nachtje bleef. Verders hebben we wel een mooie avond gehad met lekkere koek. 5 juni Vanmorgen toen ik met alles klaar was, ben ik van kwart voor tien tot kwart voor twaalf braaf en van half een tot tien over drie aanhoudend kousen gestopt. Toen een uur lang geslapen of gerust en toen wat gaan breien en later aan mijn avondwerk zoals iedere zaterdag. 6 juni zondag Vanmorgen werd ik om zeven uur wakker en ben ik meteen aan het bidden gegaan. Om acht uur stapte ik van bed. Ook had ik mij al voorbereid op de H.Communie. Ik mocht met Jantje mee. Ik heb alvast gebeden op de goede afloop voor de andere week. Uit de kerk sprak ik Vrouwtje Beers. Daar mag ik een dinsdag naar toe te gast. Lekker vind ik dat, want ik ben altijd graag bij haar. Toen wij weer thuis waren zijn wij gaan brood eten, erg rustig. Moeder zat ook even bij ons, want alle vier jongens waren naar Amsterdam naar ADO-Feijenoord. Later heb ik eerst helpen kopjes afdrogen en toen gaan schrijven naar kapelaan Verspaandonk. Na de middag eerst helpen met afdrogen. Toen ben ik om even over een naar bed gegaan en er om drie uur uitgekomen. Heerlijk geslapen. Het deed steeds maar regenen, de jongens treffen het niet. Ook heeft het nog even gedonderd. Moeder, Vader en Jantje lagen ook in bed. Toen ben ik er uitgegaan en echte thee gaan zetten. Heerlijk hoor. Aijen is toen ook gekomen en toen zaten we lekker met z’n vieren echte thee aan het drinken, want Jantje lag nog in bed. Toen is Moeder naar de kerk gegaan, want het is vandaag Eucharistische Zondag. Aijen was aan het aardappelen schillen. Hij verveelde hem zo. Later ben ik nog naar Trien Stoop gaan schrijven en de kruisweg gebeden. Nu zijn de jongens ook weer thuis. in mijn schoenen, want ik moest nodig. Daarna ben ik eruit gebleven want ik zou met Vader naar de tweede mis. Toen had ik nog tijd om te gaan bidden en om half negen gingen wij naar de kerk. Ook heb ik te Communie geweest. Ik heb weer om meer sterkte gevraagd. Later hebben wij brood gegeten en de boel wat opgeruimd. Na de middag heb ik helpen stof afnemen en borden afdrogen. Om kwart over een ging ik naar bed en ben er om vijf voor drie uitgekomen. Lekker en niet lekker geslapen. Ik leek alles wel te horen ook. Ziekenhalfuurtje heb ik niet gehoord. Anders was de radio erg mooi. Toen heb ik eerst op Annie en Truusje gepast, want Anne en Jantje waren naar Dirkshorn. Later heb ik een brief naar Vrouwtje Beers geschreven, die Jantje morgen wegbrengen zou. 4 juni Vandaag is Moeder jarig. Ze ging om kwart over vijf al naar de kerk. Later, toen ze weer thuiswas, was ik ook alweer van bed. Ik heb de kamer gedaan. Om kwart voor tien gingen Jantje en Bertus alweer te kool zetten. Anne en Truusje waren al vroeg te gast gekomen. Annie was gisteren al gebleven. Even over half tien was ik met de kamer klaar. Toen ben ik het H. Hartbeeld gaan versieren. Ik had nogal mooie bloemen, ook twee vazen koekoeksbloemen. En van Jantje mocht ik een beetje olie hebben, even voor elf had ik het opgestoken en om kwart over zeven zowat uitgegaan. Dus ik heb Jezus weer eerherstel gebracht vandaag. Om elf uur moesten we al eten, want Vader moest vroeg rijden. Om kwart voor twee hadden we het werk af. Anne had lekkere zuurtjes gemaakt. Ik ben even naar bed gegaan maar ik kon niet slapen want ze maakten wel zoo’n leven. Ik was er werkelijk kwaad om, want ik was zoo moe, dus dan wil je even uitrusten. Maar ja, dat geeft toch niks als ik er wat van zeg. Moeder had van mij een beetje goede thee gekregen. Toen zijn we heerlijk gaan theedrinken. Bakker Busker was ook bij ons te theedrinken. Ook hij kreeg zoo’n lekker zuurtje van ons. We hadden zomaar schik. Ook was ik weer aan het breien.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 3