Wij ontvingen: Nieuwe leden: L W Heerhugowaard, 23 augustus 2011. 38 Foto 2011. V.l.n.r.: Corrie van Ophem, Gerarda Stoop, Afra Plijter, Riet Dekker, Matha Smit, Wil Dekker, Riet Klaver, Gerard Zaal, Vronie Kok. Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal dat u aan onze Stichting wilt geven? Neem dan contact op met Els Bruin-Danenberg, Nieuwe Polderweg 2a, 1738 DP Waarland, tel. 02262-421981. - S.M. Jaspers: diverse koopaktes. - K.V.G.: archief van de vereniging. - J. Lunsen: diverse digitale kaarten. - M. van Vugt-Bakker: diverse bidprentjes. Diverse foto’s: A. Ruiter-Plijter, M. van Vugt-Bakker, fam. Smit. gaan, wandelen en speurtochten in de duinen. Kooksters zorgden voor de inwendige mens. We maakten een keer een leuk voorval mee. In een boerderij lag stro op de koegang en daar de lakens op. Daar sliepen de kinderen en wij lagen in de kapberg. Werden we ’s nachts wakker van gekriebel. Snel de zaklantaarn erbij en toen zagen we dat we onder de hooiluizen zaten. Daarom verkasten we gauw naar een andere plek. De kampvuuravonden op de donderdagavond, met alle ouders erbij, waren legendarisch; een bonte avond met liedjes en stukjes. Maar voor het kampvuur moest je eerst hout sprokkelen. Terugkijken Voor ons is het een rijke tijd geweest waar we met veel plezier op terug kijken en het gaf een mooie onder grond voor het verdere leven. Je ging met elkaar om, je deed alles met elkaar, je kreeg begeleiding en leerde toneelspelen. Anders deed je dat niet. Voor ons jonge meiden was het een prachttijd. We gingen er voor! Soms kom je nog wel eens een rakker van vroeger tegen. Ze herkennen je dan en steevast zeggen ze dan: wat was het toch een mooie tijd. Zelf hebben we ook goede herinneringen aan ze. Het was een geweldig groep. Nog een leuke anekdote tot slot. Op Sinterklaasvond speelde Tinus Bos de goedheiligman. Maar hij was vergeten om witte handschoenen aan te doen. Hij had de hele dag in de rode kool gewerkt dus zijn handen zagen er niet uit. Wij hielden ons hart vast maar de kinderen merkten het niet, zo geboeid waren ze door de goede Sint. Met dank aan: Corrie Stuyt-van Ophem. Riet Plak-Klaver. Een koppel jongens liep daarbij tegen de boswachter op en werden toen het bos uitgestuurd. Ze waren alle hout kwijt. 11 R. Broersen M. van Vugt-Bakker I. Bruin W iLr'“ De Groet 3a R.Pool Sabinahof 137 E. Burger-Jonkind Volleringweg 22 G.C. Maarse Weelweg Den Bosch ’t Veld - 1

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 38