EEN REÜNIE, AL VIJFTIG JAAR N. Slagter Op 6 september 2011 was de vijftigste reünie van de voormalige leidsters van De Rakkers, een onderdeel van de jeugdbeweging uit Waarland, tezamen met toenmalig aalmoezenier kapelaan Zaal. Een gastdag die ze om beurten bij elkaar houden. Ieder jaar weer opnieuw. Een jubileum dus om aandacht aan te besteden. Het begin Het wonen in Waarland in die tijd was heel gezellig. Iedereen kende elkaar en je stond altijd voor elkaar klaar als er een et was een regenachtige ochtend in augustus 2011 toen Corrie van Ophem en Riet Klaver in Heerhugo- waard hun verhaal vertelden. Beiden zijn inmiddels 77 jaar, staan nog volop in het leven en spreken met veel enthou siasme over hun tijd bij De Rakkers, een deel van de Waarlandse jeugdbeweging in die jaren. Met hun trouwen eindigde voor alle leidsters een periode waarin ze zich met hart en ziel voor de jeugd had den ingezet. In dit artikel zijn Corrie en Riet aan het woord over het Waarland van de jaren vijftig. Bij De Rakkers De meesten van ons werkten in de huishouding. Dat had als voordeel dat we flexibel met onze tijd om konden gaan en daardoor altijd ruimte voor de jeugd vrij konden maken. In Waarland waren toen wel de Verkenners, maar dat was alleen voor jongens boven de twaalf jaar. Voor jongens en meisjes in de leeftijd van acht tot twaalf jaar was er niets. Pater Boermans en daarna kapelaan Olsthoorn hebben toen de jeugdbeweging opgezet. Ons vroegen ze voor de leiding. Dat wilden we wel en samen met meiden uit ’t Veld gingen we naar de Kader- schouw in Bloemendaal. Daar was een weekeinde voor instructie. Het klinkt heel moeilijk maar het viel erg mee. Zo leerden we hoe je voor de club een middagpro gramma moest opstellen. Maar we kregen niets te horen over wat we moesten doen bij conflicten. Achteraf denk je wel eens, dat had wel anders gekund. probleem was. Zo rond 1953, we waren toen zo’n achttien jaar, kwamen we bij De Rakkers. Daar zijn we bij gebleven tot ons trouwen. Zo vertrok in 1959 Riet naar De Noord en begin 1961 verhuisde Corrie naar het Zuidend in Heerhugo- waard. De jeugd vloog uit en de leidsters zagen elkaar steeds minder. Riet kwam toen op het idee voor een reünie. Iedereen vond dat goed en nu is het al voor de vijftigste keer. Dat betekent dat er toch een goede onderlinge band tussen ons was en die is er trouwens nog steeds. We komen dan met zijn negenen bij elkaar, acht leidsters en kapelaan Zaal, de vroegere aalmoezenier van de jeugdbeweging. Elk jaar komen we bij iemand anders. We beginnen met een eucharistie viering in de kapel van de Dionysiuskerk in Heerhugowaard en dit jaar gaan we daarna naar het huis van Corrie voor onze gastendag. 36 De froda's van De Rakkers in de jaren vijftig. V.l.n.r. achter: Vronie Kok, Gerarda Stoop, Corrie van Ophem, Afra Plijter, Riet Klaver. Voor: Matha Smit, Wil Dekker, Rens Dekker, Riet Dekker, Tinie Stoop.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 36