BERICHTEN UIT DE KUIL -V Jan Houtenbos Trientje Ruiter. 2 In haar dagboek spreekt Trientje de hoop uit dat deze week de Grijze Zusters langs zullen komen. Deze zusters waren van de orde van de Kapucinessen, zij bezochten mensen die in sociale of geestelijke nood verkeerden. Voor Trientje gaf ook het luisteren op de radio naar het programma Ziekentroost van mr. Stoltenhof de nodige afleiding en bemoediging. Voor de verjaardag van haar moeder moest alles gepoetst en gesopt worden en hadden ze een mooie avond met lekkere koek. Ik heb mijn schoenen gepoetst, toen mijn bed en daarna ben ik mijn kamer gaan doen, geveegd en stof afgenomen. Toen heb ik het Mariabeeld verplaatst en het H. Hartbeeld weer op het tafeltje gezet in de bloemen. Theresia weer er boven. Toen ben ik weer gaan schrijven daarna ben ik gaan breien en naar het ziekenhalfuurtje geluisterd. Toen kwam Trien Beemsterboer te zeggen dat ze morgen niet te gast komen kon, wat ik wel jammer vind. Maar afijn dan kan ik morgen Moeder weer helpen want Jantje is te koolplanten aangeven. Dus om tien voor half vijf ging ik naar bed en kwam er om tien over half zes weer af, want ik had me verslapen. De Grijze Zusters zijn er nog niet geweest. Ik ben bang dat ze niet komen. Jammer. 2 juni Om kwart over zes werd ik wak ker en ben ik gaan bidden. Dat kan nu zo heerlijk nu wij niet meer in de kamer wonen. Om even over half acht ben ik van bed gegaan ben ik gaan brood eten, mijn bed opmaken gaan, en meteen naar Mr. Stoltenhof te Wassenaar ge luisterd. Toen ben ik de kamer gaan doen. Onderhand ben ik nog zilver gaan poetsen voor Moeder haar verjaardag. Daarna de pronkkast afgestoft en toen de kamer stof afgenomen. Na het eten de kamer klaargemaakt en even een briefje naar Trien Beemsterboer geschreven. Daarna heb ik Moeder geholpen met de achterkeuken en daarna heb ik de hos wat opgeknapt. Toen zou ik net een uurtje gaan rusten daar Dora en Neel van Oome Piet aankwamen. Niks lekker hoor, want Moeder had het nog zo druk, toen ben ik gaan breien en pas om vijf uur naar bed gegaan en er om kwart over zes weer uitgekomen. Niet geslapen natuurlijk. Toen moest ik nog drie paar schoenen poetsen en nu naar bed. 3 juni Hemelvaartdag Ik was al om vier uur wakker en kon niet meer slapen. Dat heb ik wel eens meer zondagmorgen. Moeder en Jantje waren gelijk naar de vroegmis, omdat Moeder naar Langedijk te gast moest. Om half zeven was ik al 31 mei 1943 Ik meende om half zeven wakker te worden, maar ze riepen me om over zeven. Toen ben ik dadelijk gaan bidden en was het even voor achten dat ik van bed stapte. Toen mij gewasschen en gekleden en mijn bed opgemaakt. Ik ben de kamer gaan opruimen en omdat ik dacht dat de Kapelaan wel zou komen, ben ik eerst maar gaan vegen, toen twee keer gezwabberd en Jantje heeft het zeil nog goed met een doek uitgewreven. Het was zulk mooi weer zodat ik even na brood eten bij moeder buiten zat, die buiten aan het aardappelschillen was. Toen hoorde ik Lou zeggen dat de Kapelaan eraan kwam. Ik vlug de boel aan de kant en de planten op zijn plaats en het kleed weer op tafel. Daarna hebben we weer rustig gesproken en nu mag ik toch iets meer. Later biechten en toen is hij weer weggegaan. Na de middag ben ik direct om half een buiten gaan kousen stoppen. Daar was ik om kwart voor vijf mee klaar. Toen ben ik een uurtje gaan liggen, maar niet geslapen want moeder kwam vertellen dat de Grijze Zusters op komst waren. Maar ze zijn er niet geweest, misschien morgen wel. Ik hoop het. 1 juni De mooie meimaand is weer in het verleden met zon, bloemen, Maria versieren en bidden en veel werken, want dat is druk geweest en dan die mooie Missiedagen. Maar nu is het de maand van het H. Hart van Jezus en daarom vanmorgen weer om acht uur van bed.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 2