g| Mü -.3 Waarland, 7 september 2011. wel goedgekeurd en op 23 februari 1951, daags na hun trouwdag, vertrokken ze met het passagiersschip de Groote Beer vanuit Amsterdam naar Melbourne. Voor de overtocht betaalden ze toen f 2.100,-. Weg uit de armoede van Nederland. Na een jaar werd hun dochter Nancy gebo ren. Gerard kreeg last van heimwee, maar Miek wist hem over te halen om niet naar Holland terug te keren. Van Gerards broers emigreerden ook Jan en Wim naar Australië en Nico vertrok naar Nieuw Zeeland. Maar ondanks de grote afstanden is de familieband in tact gebleven. berichten van eerder geëmigreerde Hol landers. Geld voor een eigen tuinderij was er niet, dus besloten Miek en hij te emi greren naar Canada. Dat ging niet door, omdat Gerard werd afgekeurd wegens hoge bloeddruk. Zo zenuwachtig had hij zich gemaakt. Voor Australië werd hij Gerard vertelde tot slot Miek en ik hebben uiteindelijk geen spijt gehad dat we naar de andere kant van de wereld zijn verhuisd. Natuurlijk was het heel moeilijk om onze draai te vinden. Over ons leven in ons tweede vaderland kan ik veel vertellen. Ik zal mij beperken. Pas in 2004 ging mijn vrouw voor het eerst terug op familiebezoek naar Hol land. Ik ging niet mee. Drie jaar later deed ik dat wel en keek toen mijn ogen uit hoe veel er was veranderd. In november 2010 is mijn vrouw overle den. Dit heeft mij veel verdriet gedaan. Nu ben ik, na zestig jaar, voor de tweede keer terug in Waarland. Mijn dochter Nancy is meegekomen en ik heb haar verteld hoe Waarland was. Mijn ouder lijk huis staat er nog. Ook de kerk is nog hetzelfde, maar de slootjes en bruggetjes voor de huizen zijn verdwenen. Er waren een paar straten en geen tuintjes voor de huizen. Verder stond de molen in het water, maar het zwembad was er al wel. Wat is gebleven, is de vriendelijkheid van de mensen. Bijna iedereen zegt elkaar nog gedag. Ik ga weer terug naar Australië. Daar heb ik mijn familie en kennissen. Met Nancy, haar man en kinderen heb ik een goed contact. Al wonen ze wel ruim driehonderd kilometer bij mij vandaan. Mogelijk kom ik nog een keer terug in Waarland en wel in 2016, want dan wordt Marie honderd. De herinneringen aan Duitsland hebben mij geestelijk maar ook lichamelijk geleerd om meer voor mij zelf en voor de medemens op te komen. Een gebeurtenis in Australië waarbij ik wél durfde, terwijl an deren toekeken, zal ik tot slot nog vertellen. Mijn buurman kreeg het aan de stok met zijn zoon. De jongen begon met een bijl op zijn vader in te slaan. Alles was bloed. Verschillende buren zagen het gebeuren, maar deden niets. Ik sprong over het hek, nam hem in een judogreep en ging op hem zitten. Kort daarna kwam de ambulance en één van de verplegers gaf hem een injectie. Hij kalmeerde, moest de ambulance in en werd naar het politiebureau gebracht. Met dank aan: Gerard, Nancy en Marie Dekker. -6 k r dzu 24 Gerard en Miek in hun fraaie tuin bij hun huis in Victoria-Australië. u '-i/ -

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 24