F Skjv i'v No- G 23 Beelden op mijn netvlies Thuis vertelde ik mondjesmaat over mijn belevenissen in Duitsland. Ze luisterden wel naar mijn verhaal, maar begrip voor de emoties waarmee ik worstelde was er niet. Psychische hulp bestond niet en de draad van het dagelijks leven moest worden opgepakt. Er was toen weinig werk bij ons thuis. In juli vertrok ik naar Eijgelshoven om daar in de mijnen te werken. Daarna kwam ik terug in Waarland en werkte o.a. bij Freek Stoop, Jan Bruin-Filmer of aan de verkaveling. Op zondagavond ging ik uit. Vaak te dansen in De Posthoorn of in Zijdewind en zoals menige Waarlandse jongen van toen: een lekker biertje en laat thuis. Een stoere jongen had toch geen last van de herinneringen aan de oorlog? Dit dacht ik zelf ook, maar.ik weet nog, dat op een zondagavond mijn broer later thuis kwam dan ik. Ik lag in bed. Ik hoorde wat, stapte uit bed en greep hem bij zijn keel. Toen schrok ik van mezelf. Ook in Australië word ik soms ’s nachts wakker en zie de beelden uit de oorlog weer op mijn netvlies. Ik blijf hieraan herinnerd worden. Maar gelukkig zijn ze langzamerhand minder frequent geworden. Nu ik in mijn geboorteplaats terug ben, word ik toch nog emotioneel bij de herinneringen uit mijn jeugdjaren niet alleen in Waarland, maar ook aan de periode in Duitsland. Ver weg van huis Gerard Dekker en zijn dochter Nancy hebben in het voorjaar van 2011 drie weken bij Gerards zuster Marie aan de Kerkstraat doorgebracht. Daarna zijn ze weer vertrokken naar Australië. Hopelijk kom ik over vijfjaar weer terug. Dan wordt Marie honderd, maar het is maar zeer de vraag of wij dat halen, zei hij bij het vertrek op Schiphol. Hij ging terug naar het land, waarheen hij zestig jaar geleden emigreerde. Als laatste wil ik nog zeggen dat dit eigenlijk de eerste keer is dat ik zo uitvoerig over mijn belevenissen in de oorlogsjaren heb gesproken. Op 22 februari 1951 trouwden Gerard Dekker en Miek Ligthart en daags daarna vertrokken ze naar Australië. Het was deze keer heel anders dan toen. Want toen hij in 1951 met zijn vrouw Miek Ligthart met de boot naar Australië vertrok, wist hij alleen dat hij daar de eerste tijd moest werken bij een boer. Hoe de toekomst er verder uit zou zien, was voor hen een grote vraag. Gerard had zijn vrouw Miek enkele jaren daarvoor ontmoet op een dansavond in Tuitjenhorn. Een pittig moidje uit Warmetuut, dat goed bij hem paste. Toch duurde het nog even voordat ze officieel verkering kregen en aan trouwen werd gedacht. In die tijd verschenen er krantenartikelen over het beloofde land in Canada en Australië en ook hoorden ze goede Aanmeldinqskaart voor Gerepatrieerden Gerardue .J25... Jnli 1924 ÏÏSren-Kaspal ONTVANÖ CtNIF... Vüötnaiuert: MELDING VOOR; 1. Volksgezondheid: 2. Politie 3. UevöJkind: De gemeente Kerkrade registreerde de komst van Gerard Dekker in Nederland op 19 mei 1945. Geboren op:- Woongemeente Gemeente van aanmelding GeslachtsnaamJJckk®T

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 23