Woord vooraf N. Slagter, voorzitter. mee bezig zijn geweest of nog mee bezig zijn zoals het verzamelen van foto’s en het optekenen van oude verhalen. Maar nu ging het om echt! Bij die daadwerkelijke oprichting vergeten we natuurlijk niet de grote stimulans die voortkwam uit het Eeuwfeest Slootgaard-Waarland. Dat was een geweldig succes waarbij veel van het verleden weer naar boven kwam. Een echte vereniging was hier eigenlijk een logisch vervolg op. De bestuursleden van het eerste uur gingen op die gedenkwaardige oktoberdag in 1991 naar de notaris om Waarland van Toen gestalte te geven. Wat ze voor ogen stond, schreef voor zitter Riet Wever-Appel in het eerste Woord vooraf: Waarland van Toen Maar om op het jubileum terug te ko men: we hebben er nog wel aan gedacht om er een feestelijk tintje aan te geven, maar daar hebben we toch van afgezien. Twintig jaar is tenslotte geen officieel jubileum. Voor ons is toch de uitdaging om elke keer weer een goed en gevari eerd magazine te maken. Wij denken dat dit ook deze keer weer is gelukt en het resultaat ligt voor u. Als laatste nog de mededeling dat Jan Houtenbos tot ons bestuur is toegetreden; een verster king waar we heel blij mee zijn. Wij wensen Jan een goede tijd in ons bestuur toe. Graag wens ik u veel lees plezier bij deze Toendertoid. houdt zich bezig met zaken die te maken hebben met de historie van Waarland en de omliggende polders. De erflaters, onze voorouders, hebben ons elke dag een stukje historie nagelaten. Landschap, architectuur, wonen en leven. Dat was in de eerste Toendertoid van november 1992. Hierin stond ook een prachtige beschrijving van de smederij van Freek Masteling. Toevallig of niet: in deze aflevering van ons blad schrijft Gerard Tesselaar eveneens over dit bedrijf en wel als deel van zijn beschrijving van de wandeling van huis naar school. it jaar is er eigenlijk een jubileum want op de laatste bladzijde van deze Toendertoid kunt u lezen dat we op 7 oktober 1991 zijn opgericht. Het is dus al weer ruim twintig jaar geleden dat een stel enthousiastelingen vond dat er een historische vereniging in Waarland moest komen. Een bewuste keus om in georganiseerd verband de geschiedenis van het eigen dorp in kaart te brengen. Want we mogen niet vergeten dat er daarvoor natuurlijk ook al Waarlanders waren die begaan waren met alles wat er zich in de loop van de jaren in het dorp had afgespeeld en daar op eigen initiatief 1 Het bestuur van de Stichting Eeuwfeest Slootgaard-Waarland. V.l.n.r.: José Masteling- Moras, Joop Zutt, Cock Boekel-Bakker, Tiny Poland-Stoop, Arnold Lantman, Jan Wever, Jan Stoop, Frans van Diepen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 1