fj m in 13 december Na een langdurig doch voorbeeldig lijden en voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden overleed op 40-jarige leeftijd op 11 december te Zijdewind Johannes Buis. Johannes Buis, rijkspolitieagent, woonde van 1953 tot 1957 aan de Kerkweg 84 in Waarland. Hij was een vertrouwd en gezien persoon in Waarland. In 1957 promoveerde hij en werd benoemd tot postcommandant in de gemeente Oude Niedorp. Met zijn gezin verhuisde hij naar de Havenstraat in Zijdewind. 18 november Heropening zuivelwinkel in Waarland. De heer P.N. Kuijs heeft zijn zaak aan de Kerkweg heropend. Hij heeft bij het bestaande pand een bedrijfsruimte laten bouwen, waar o.a. een koelcel en een spoelinrichting zijn aangebracht. Verder heeft hij de winkel geheel laten moderniseren. Woensdag 16 november j.l. vond de officiële heropening plaats, waarvoor veel belangstelling bestond, vooral van de zijde der zakenrelaties. Het geheel ziet er keurig uit en ongetwijfeld zal het de zaak zeer ten goede komen. 23 december Het bestuur, met als voorzitter L. Poland, en de hoofdingelanden van de Banne van Harenkarspel hebben in café De Posthoorn hun laatste vergadering van 1960 gehou den. Tijdens deze vergadering werd be sloten een sneeuwploeg aan te schaffen. Kostenf 3.150,- Aan de heer Simon Bakker Cz. v.h. brugwachter wordt het perceeltje bouwland, dat hij als emolu ment in gebruik had, te koop aangeboden. Ook zal de woning van brugwachter Nolten worden gemoderniseerd. 30 november Op de gemeente-secretarie te Dirkshorn ligt vanaf heden ter inzage een aanvraag van de heer J. W. de Waard, wonende aan de Oostkade 23, om een woonhuis aan de Oostkade op het perceel kadastraal bekend, Harenkarspel sectie H, nr. 288 (ged.) te mogen bouwen. 19 november Terstond gevraagd (wegens militaire dienst van de tegenwoordige) R.K.- slagersbediende of gevorderd leerling. Jac. Wever, Slagerij, Kerkweg 13, Waarland. (Tel. 02262-345). ,j 7 Uit het Noordhollands Dagblad van 26 november 1960. Uit de krant van 7 oktober 1960. 2 december hopen onze lieve l’a en Moe Op vrijdag a.s. A. BRUIN A. BRUIN-BROERSEN hun 12J4-jarig huwelijks feest te vieren. Dat. God hen nog lang moge spa ren is de wens van hun dankbare kinderen Ad Dick Sjonnie Mis uit. ALKMAAR. Er is een tijd van kornen en er is een tijd van gaan. Zo denkt ook: de heer P2 Hofman er over, die ruim 43 jaar lang met Ziin kpekhaktent de kermissen i« Nóord-HoUand heeft bezocht. Hoe pelen zullen niet met zijn bijltjes op de koek hebben staan slaan? Ze s^j-n ontelbaar, In 1917 begon de thans 70-jarige óUSrtypögraaf zijn kermisbed rijf je te exploiteren. Hp kan er node af scheid van nemen. De exploitatie van een koekhaktent vraagt n.l. twee man en een toegewijde as sistent is., niet meer te 'krijgen.:,'ln dé nachtelpke uren keerde hö op zijn 'fiets, van de kermissen, of ze vuti-n Avenhorn of in Berkhout werden- gehouden, naar Alkmaar terug. De toename van het verkeer heeft hem echter bang gemaakt ap de weg. In Alkmaar: was de heer Hofman eèn, bekende figuur op rie kermis. Toen hij voor dé dertigste maal op de Nteüwesloot stond kwam burge meester Wytérha hem persoonlijk hiermede complimenteren. In 1959 merde hij daar zijn 40-jarig jubi leum, In 1917 stonden er op de Alk- maarse kermis, maar liefst dertien koekhaktenten. Successievelijk zijn ze allemaal verdwenen. In andere provincies kent men het koekhak ken met een bijltje niet, zodat de heer Hofmdh zich een historische figuur mocht noemen. Hij legt er nu echter het bijltje bij neer en gaat van zijn oude dag genieten. Op de verpachting 'van de ker- misstandplaatsen zal de héér Hof man dit jaar daar voor liet eerst sinds '1917 mankeren. De haktent is te koop, maar gegadigden zijn er nog niet voor komen opdagen.- - PETER ADRIE LISETTE Waarland, 29 nov. 1960 Kerkweg 73. Gelegenheid tot felicite ren ’s middags van 4-5 uur thuis. Zaterdag 3 december a.s. vieren onze lieve pa en moe .1. BRUIN N. BRUIN-FILMER hun 12 -jarig huwelijks feest. Dat O.L.Heer hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Peter Cortje Nelleke De gezongen H. dankbaarheid des mor gens om half tien in de parochiekerk van de H. Wulfram te Waarland. Receptie ’s middags van 4 tot 6 uur in café Blan- kendaal te Zijdewind. Waarland, 26 nov. 1960 Veluweweg 54 j

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 7