NIEUWS VAN VROEGER Piet Kleverlaan en Joop Zutt 5 In deze rubriek leest u het Waarlandse nieuws uit de tweede helft van 1960. Er is een selectie gemaakt uit het Noordhollands Dagblad voor Schagen en Den Helder en uit de Schager Courant. Opvallend is dat er in deze periode weinig nieuws uit Waarland in die kranten is vermeld. Ook de oude bemaling van de Bleekmeerpolder werd opgeheven. Het toenmalig polder bestuur poseerde voor het gemaal van de polder. V. l.n.r.: Hendrik Bruin, Thijs de Boer, Jan Bolkensteijn, machinist IJze Koster, Freek Stoop. 15 juli Verkaveling Speketerspolder in gevor derd stadium. Door de bouwvakantie staat momenteel het werk aan het verka- velingproject (420 ha) stil. Volgende week hoopt men weer verder te kunnen gaan. De bemalinginstallatie onder Oudkarspel is al enige maanden in gebruik genomen. Het watergemaal wordt in werking gesteld door een schroefpomp met dieselaandrijving met een capaciteit van 36 - 46 m3 per minuut. Hierdoor zijn de oude bemalingen, Speketer, Koog- en Bleekmeer, Schaapskuilmeer en die van de Nieuwe Polder opgeheven. Alleen de Amerikaanse windmolen van de Nieuwe polder (25 ha) draait nog wel, maar zal t.z.t. eveneens verdwijnen. Verder is de nieuwe woning voor machinist Kramer, in de onmiddellijke nabijheid van het ge maal, nog in aanbouw. Ook is in de buurt een aanvang gemaakt met de bouw van een woning voor IJ. Koster, daar het oude 19 juli Voor de elfde maal heeft gisteravond de uitreiking van getuigschriften aan leer lingen van de lagere technische school te Schagen plaatsgehad. Onder de ruim honderd geslaagden waren de volgende Waarlanders: voor metaalbewerken A.J. Bruin en C.J. Pankras en voor houtbewer- ken H.J. Bleeker, C.S. Groen en H. Leering. 30 augustus Wegens vertrek. Boelhuis te Waarland. Op donderdag 1 september a.s. ’s middags om twee uur ten huize van de heer A. Doo- deman, Veluweweg 33, worden aangeboden huisraad en tuinbouwgereedschap. Waar onder: stoelen, tafels, linnenkast, Buta-gaskachel, gazonmaaimachine, keukengerei, enz. en diverse tuinbouwhand- gereedschappen. Voor inlichtingen make laar J. Jaspers, Veluweweg 35, Waarland. 1 september Kermis Waarland had goed verloop. Over het geheel genomen kan gezegd worden dat zij een zeer goed verloop heeft gehad. Het weer echter liet nogal wat te wensen over. De draverij had gelukkig geen hinder van de minder gunstige omstandigheden, want tijdens de ritten viel er geen spatje regen. Bij deze kortebaandraverij werd de Waarlander W. Dekker Dz. eerste. Tijdens de kermis zijn vijf jongelieden, die met één auto een ritje wilden maken, aan de Veluweweg in de bocht nabij brandstoffenhandel J. Dekker Zn. in de sloot gereden, waarbij de auto over de kop sloeg. Het ongeval kwam buiten gewoon goed af; de inzittenden kwamen met de schrik vrij. machinistenhuis dat thans nog hoog torent in het landschap, eerlang onder slopers- handen zal vallen. Het totale gebied van de verkaveling Speketerspolder etc. zal in de toekomst met de polder Waarland en Slootgaard in één omringd gebied ter grootte van 1000 h. komen te liggen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 5