Wij ontvingen: Nieuwe leden: Waarland, augustus 2010. Geraadpleegde bronnen: Met dank aan Jan Keet en Siem Plijter. Ter afsluiting In de loop der jaren is het wegdek van de Weelweg regelmatig aangepast aan de veranderende verkeerseisen: o.a. gedeeltelijk met fietsstrook en verkeersremmers. Verder werd de spoorlijn Heerhugowaard-Den Helder verdubbeld en de spoorwegovergang van ahob’s voorzien. In oktober 1993 overhandigde N. Slagter als voorzitter van de Dorpsraad Waarland een ingelijste foto van de Weelbrug aan de nieuwe burgemeester van Niedorp, mevr. H. Jansen-van de Gevel. Hij sprak hierbij de wens uit dat de verbinding tussen Waarland en De Weel niet teloor zou gaan. Deze actie werkte als een alarmsignaal. Comité Red de Weelbrug, Historisch Niedorp, Waarland van - S.M. Jaspers: gegevens verkaveling. - Th. Nolten: gegevens Waarlandspolder. - Diverse foto’s van: I. Appelmans, J. Borst, S.M. Jaspers, H. Schuijt. Toen en Dorpsraad Waarland zetten zich gezamenlijk in voor een nieuwe ophaalbrug. Dit had resultaat. De Raad van Niedorp stelde in juli 1995 een bedrag vanf 295.000,- beschikbaar voor een nieuwe brug op dezelfde plaats. Wat bleek? Het was beter om de brug drie meter te verplaatsen. Deze kwam dan in zijn geheel in de gemeente Niedorp te liggen, er zou minder lawaai van het verkeer zijn en de doorvaart werd gemakkelijker. Mede door giften van de Rabobank Waarland en Historisch Niedorp en een bijdrage van de gemeente Harenkarspel kon het gewijzigde plan worden gerealiseerd. Op vrijdag 8 december 1995 werd de nieuwe Niedorper Weelbrug op een feestelijke wijze geopend. De brug heeft zijn karakteristieke vorm behouden, past uitstekend in het landschap en kan ook bij wijze van grap worden geopend als de voetballers van Con Zelo tegen VZV moeten spelen. Regio Archief Alkmaar Waarland van toen deel 2, Arie Groen. Mijn Herinneringen, Afie Hoogeboom-Meester. Voor f 15.000,- Eind jaren zestig wilde het kerkbestuur de pastorie grondig verbouwen. De offerte van de totale verbouwing bedroeg f 97.000,-. De nodige middelen voor de verbouwing ontbraken. Daarom werd een gedeelte van de bezittingen van de kerk verkocht, waaronder het huisje aan de Weelweg. Dit bracht toen f 15.000,- op. Na het overlijden van Piet Plijter en Jaantje Dekker bleef hun zoon Cas in het ouderlijk huis wonen. Hij is steeds vrijgezel gebleven. Op 24 juni 1992 is hij overleden. Daarna is het huisje gesloopt en op dat stuk grond staat nu de woning van de fam. Dekker-Schuijt. Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal dat u aan onze Stichting wilt geven? Neem dan contact op met Els Bruin-Danenberg, Nieuwe Polderweg 2a, 1738 DP Waarland, tel. 0226-421981. 36 Hoebelaan A.J. Ham Lantmanstraat P Stam Haler I.A.M. Appelmans Warmenhuizen C. Ligthart-Sneek Ruilabonnement: Historische vereniging De Zijpe.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 36