35 Niet naar Sabinahof, maar thuis aan de Weelweg 26. Moeder raakte niet gauw in paniek, behalve wanneer er onweer dreigde. Ze zwaaide dan met een palmtak, ge drenkt in wijwater, door de kamer. Als het avond of nacht was, moesten we allemaal beneden zijn. Op een keer kwam Kees Noordstrand met de brandhoorn langs en tikte op het raam en riep: Jaantje, jullie hoeven niet bang meer te wezen. De bui is over. Verderop staan twee boerderijen in de brand. (Op 18 juli 1934 verbrandden in één onweersbui de boerderijen van de familie Bruin-Bleeker én die van Bruin-Roozendaal, nu Andries Dekkerweg 7 en Roodpannenhuisweg 4) Eens per jaar gingen mijn ouders mee met het uitje van het zangkoor. Maar het liefst waren ze in of om huis. De verstandverhouding met de buren was goed en men hielp elkaar wanneer het nodig was. Moeder had een bijzondere band met Trien Bruin-Danenberg. Ook na het overlijden van Trien in 2009 is het contact tussen beide families gebleven. Van de jongens ging Jan na de lagere school direct bij een baas in de kost. Cas werkte na de oorlog bij Freek Stoop en bleef thuis wonen, Arie en Joop gingen varen. Siem: Van de zeven jongens was ik de vijfde. Ik werkte bij verschillende tuinders en als er wat thuis gedaan moest worden, werd dit vaak aan mij gevraagd. Zoals bij voorbeeld strukken voor de kachel halen, een boodschap doen of klusjes om huis. Verder had ik het druk met mijn vrienden. Ik heb een plezierige jeugd gehad. Goede herinneringen aan de jeugdbeweging, het koor en de fanfare. Toen ik 23 was, ben ik uit Waarland weggegaan. En zo af en toe zien ze me nog terug in Waarland. Ook de anderen, Gert, Piet en Truus, Gré, Afra en Tinie, hebben zich thuis altijd prettig gevoeld. Het goede voorbeeld van onze ouders deed goed volgen. Tevreden zijn, verantwoordelijkheid nemen en aanpakken als het nodig is. Op zijn 65e stopte vader bij de Hoogovens. Hij kon zijn ogen bijna niet geloven, toen hij zijn eerste AOW ontving. Geld dat hij zo maar kreeg zonder er iets voor gedaan te hebben. Als het ’s avonds schemerig begon te worden, deed hij de gordijnen dicht en stak een sigaartje op. De voorbijgangers mochten eens denken.Vanaf zijn twaalfde jaar had hij gewerkt en toen zo maar achter de geraniums gaan zitten, dat lag niet in zijn aard. Zijn tuintje bleef zijn lust en zijn leven en als de buren Siemen Groen of Kees Stoop hulp nodig hadden dan was hij altijd bereid hen te helpen. Vader en moeder zijn niet naar Sabinahof gegaan. Ze bleven aan de Weelweg wonen. Vader overleed op 14 mei 1969 en moe der bijna een jaar later op 8 april 1970. De een in het Sint Elisabeth en de ander in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. I Drie recente opnamen I van de Weelweg. - o_

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 35