Woord vooraf N. Slagter, voorzitter. 1 In 1957 opende Gert Lantman in dit markante pand zijn Klimop kruidenierswinkel. De families Van Ophem en Lamping gingen verder resp. onder de naam Végé en Troefmarkt. In 2010 wordt het pand verbouwd tot appartementen. het vlaggenschip van onze historische vereniging. Denkt u maar aan de schit terende serie over het onderwijs in Waar land. Gelukkig blijft Joop in het bestuur en gaat hij door met schrijven. Voor Waarland van Toen een hele veran dering en dat brengt mij op wat er in het dorp gebeurt. In september is begonnen met de verbouwing van de voormalige supermarkt van Nic en Ank van Ophem aan de Veluweweg 18 en laatstelijk be kend als de Troefmarkt van de familie Lamping. Dit pand zal verbouwd worden tot appartementen. De winkel was al enige tijd buiten gebruik, maar de bestem ming zal nu ook danig veranderen. De gevel en de uitstraling van het markante gebouw zullen helemaal anders worden. De tijd dat er zo’n vijf kruideniers in ons dorp waren, denkt u maar aan de VIVO, Centra, B.A.S. Groot, Cash en Carry Hoebe en VéGé, ligt voorgoed achter ons. Helemaal geen supermarkt in ons dorp doet natuurlijk wel pijn. Gelukkig is er hoop: er zijn plannen voor een Dekamarkt. De Dorpsraad en de KBO- Waarland proberen de politiek warm te maken om positief op deze plannen te reageren, zodat er naast een supermarkt ook weer voldoende woningbouw zal plaatsvinden. Bij dit alles houdt Waarland van Toen ook in de gaten dat waardevolle objecten uit het verleden bewaard en onder de aandacht blijven. In deze nieuwe aflevering van Toendertoid vindt u daar twee voorbeelden van: de Weelbrug en de voormalige sluis bij de Waarlands Molen. U leest daar dus meer over, maar ik mag zeker ook de andere artikelen in uw aandacht aanbevelen. eze keer een ander woord vooraf dan de laatste jaren gebruikelijk was. Tot nu toe stond hier vele jaren achtereen een schrijven van onze voor zitter Joop Zutt. Maar nu is dat anders. De reden voor deze aflossing van de wacht is het terugtreden van Joop als voorzitter van onze stichting. Zoals velen van u wellicht al weten, laat zijn gezondheid de laatste tijd te wensen over. De afgelopen jaren heeft hij het ziekenhuis meer van binnen gezien dan hem eigenlijk lief is. Zoiets heeft uiteraard een grote invloed op je leven en op de invulling die je daar tot nu toe aan gegeven hebt. Daarom heeft Joop besloten om een stapje terug te doen. Een beslissing die wij respecteren en waarvan wij weten dat het hem veel moeite gekost heeft. Want geschiedenis, en dan vooral die van Waarland, is zijn lust en zijn leven. Het opzoeken en documenteren van wat er in het verleden gebeurd is vond zijn weerslag in dit blad Toendertoid,

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2011 | | pagina 1