9 maart R.K. Rijwielclub Sint Christophorus. Voor de Stille Omgang in de nacht van 12 op 13 maart kan men zich tot vrijdag avond opgeven bij W. Dekker Hzn., P. Danenberg Pzn. en C. Wijnker. 4 april In de vergadering van het dagelijks be stuur en hoofdingelanden van de Banne van Harenkarspel in café Het Wapen van Harenkarspel te Dirkshorn, werd een bezwaarschrift behandeld over de opheffing van de wipbrug aan De Weel. 12 maart Te koop: 2 ton landhooi oogst ’59 bij S.J. van Diepen Waarddijk 6, Waarland. 3 mei Burgerlijke Stand Harenkarspel Getrouwd: N. Zutt, 24 jaar, groentehandelaar te Amsterdam en G. Dekker, 22 jaar, te Harenkarspel. 4 mei Het Katholiek Vrouwengilde afdeling Waarland hield een dezer dagen in het café van de heer G. Stoop haar maandelijkse bijeenkomst, welke zich wederom in een grote belangstelling mocht verheugen. De vice-presidente mevr. S. Nieuwboer- Dekker heette allen van harte welkom in het bijzonder J. Hageman, arts te Oude Niedorp, die daarna een hoogst interessante en leerzame causerie hield over lage en hoge bloeddruk. 6 mei Waarland vierde uitbundig feest tijdens 15 jaar bevrijding. Het begon ’s morgens om 7 uur al met een H. Mis in de geheel gevulde St. Wulfram- kerk. Om half negen startte vanaf de Velu- weweg een keurig versierde optocht met 81 enkelingen, 46 groepen en 2 middenstan ders. Om 10 uur begonnen de kinderspelen en om 3 uur de spelen voor personen van 17 tot 80 jaar. De dag werd afgesloten met dans en muziek in De Posthoorn en café Stoop. Prijzen voor o.a. bij de enkelingen: I. Gré Bruin Pzn. 2. Bert Groen Albz. 3. Nellie Groen Sd. 30 mei Con Zelo wint met 4-1 van USVU 2. Con Zelo en USVU 2 waren de finalisten bij de strijd om het Gouden Kruis die op het RKAFC-terrein te Alkmaar werd gespeeld. Onder grote belangstelling werd Con Zelo de glorieuze winnaar zodat de hoogste onderscheiding van de afdeling Noord-Holland voor een jaar naar Waar land verhuisde. De doelpuntenmakers voor Con Zelo waren: tweemaal Cor Dekker en tweemaal Frans Veul. 24 juni De viering van het 10-jarig bestaan van de handbalafdeling van Con Zelo begint des morgens om 9 uur met een H. Mis. Daarna is er een gezamenlijk ontbijt in het Jeugdhuis. ’s Middags zal een toernooi plaatsvinden waaraan 8 verenigingen zullen deelnemen. In de loop der jaren is het wel eens moeilijk geweest om een voltallig bestuur te krijgen. Er is zelfs een periode geweest dat mej. Cath. Bakker Pz. het gehele bestuur uitmaakte. Thans doet voorzitter L.P. Kok ook het secretariaatswerk, terwijl mevr. Cath. Bakker-Groen de penningen beheert. 21 april Morgen, 22 april ’s avonds om 8 uur wordt in het Jeugdhuis door het katholiek meis- jesgilde een ouderavond georganiseerd die voor alle ouders vrij toegankelijk is. Daar de meisjes met hun leidsters al weken lang bezig zijn met het instuderen van zang, muziek, schets, voordracht en dans, be looft het een zeer mooie avond te worden. 18 maart Jaarvergadering LTB. De voorziening in de vacature van L. Poland die met de heer G. Dekker Hzn. de groep veehouders in het bestuur vertegenwoordigde, had voor het bestuur een minder prettig verloop. Op de convocatie stond vermeld dat het bestuur er prijs op stelde dat er wederom een veehou der benoemd zou worden. Dit had niet de instemming van alle leden. Eén veehouder was in het bestuur voldoende. Na de stemming kwam dit ook uit, want tuinder P. Danenberg jr. werd met meerderheid van stemmen gekozen. Zaak overgedragen ZIJDEWIND Na 52 laren zün zaak te hebben gedreven, heeft de heer 3. Droog Sr. besloten zijn fouragebedrtff ingaande 1 juli as. over te dragen aan de heer J. J- Droog Pzn. BOELHUIS WAARLAND Notaris W. APPEL te Obdam. zal op maandag 14 maart 1960. te 9.30 uur. ten huize en ten verzoeke van mevrouw A. Groen- Schouten te Waarland. Kerkweg 83, wegens op heffing van het bedrijf, publiek a contant ver kopen de INVENTARIS van het bloembollen- en tuinbouwbedrijf als regeninstallatie, smal spoor met lorries, ong. 500 gaasbakken, aardappel- bakken en -kisten, div. gereedschappen, zakken, kleden enz. I Uit het Noordhollands Dagblad van 5 maart 1960. I Uit het Noordhollands I Dagblad van 25 juni 1960.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2010 | | pagina 6