NIEUWS VAN VROEGER Piet Kleverlaan en Joop Zutt In deze Toendertoid kunt u het Waarlands nieuws lezen uit de eerste helft van 1960. We hebben een selectie genomen uit het Noordhollands Dagblad voor Schagen en Den Helder en omgeving. Op deze foto uit 1934 staan drie leden van de fanfare Sint Gregorius. V.l.n.r.: Arie Bakker, Arie Zutt en Piet Spaans met de grote trom. 3 januari Zondag 3 januari. Bal in Dancing Jonker. Prima dansorkest The Rockets. Bekend van radio Luxemburg. ’s Avonds optreden van Nederlands populairste zangeressen De Selvera S met Yp van Bruggen aan de piano. Aanvang 3.30 uur. Beleefd aanbevelend, W. Jonker. 9 januari Bevolking Harenkarspel, meer mannen en minder vrouwen. In het jaar 1959 is de bevolking van Harenkarspel gestegen met 5 personen tot 4022. Opvallend in deze agrarische gemeente is dat het aantal mannen steeg met 11 tot 2132 en dat terwijl de arbeidsbehoefte op de agrarische bedrijven steeds meer terugloopt. Het aantal vrouwen liep echter terug met 6 tot 1890. De geboorten bedroegen 105: 49 jongens en 56 meisjes. Ingekomen zijn 111 personen. 16 januari Dinsdag 19 januari a.s. viert het echtpaar P. Spaans - IJ. Spaans-Praat, respectievelijk 74 en 73 jaren oud, wonende aan de Sloot- gaardweg zijn gouden huwelijksfeest. De beide oude mensen zijn nog heel kras. Menigmaal kan men hen op de tandem door Waarlands dreven zien rijden. De bruidegom werd geboren in de Slootgaard en de bruid in ’t Zand. Piet Spaans werkte eerst als los arbeider en daarna dertig jaar bij de Banne van Harenkarspel. Door het geregeld bijhouden van de grindwegen in de gemeente werd hij een alom bekend figuur. Tot één van de belangrijkste hobby’s van de bruidegom behoort het toneelspelen. Ruim 27 jaar heeft hij deel uitgemaakt van de toneelvereniging Ons Genoegen, waar van hij tien jaren voorzitter was. Verder was hij ook meer dan twintig jaar actief lid van de fanfare St. Gregorius. Het huwelijk is ge zegend met 6 kinderen en 19 kleinkinderen. 18 januari Uit de gemeenteraad. De raad was ontsteld over de weinig effectieve verbetering van de Volleringweg. Volgens Burgemeester 7 januari Te koop gevraagd: Patateswagen. B. Groot, Waarland. Tel. 02262-230. 14 januari Gevraagd een R.K. meisje voor huish. of winkel, hoog loon. Aanmelden bij A. Doodeman, 1e Oosterparkstraat 171, Amsterdam. Tel. 020-55693 of bij P. Doodeman, Oostkade 7, Waarland. Tel. 02262-386. 5 januari Verdachte had haast. Zondagnacht om streeks 1 uur is de heer Smit uit Waar land ternauwernood ontsnapt aan een aanrijding met de onder invloed van alcohol verkerende bestuurder van een Borgward bestelauto, de 37-jarige M.T. uit Obdam. Terwijl de heer Smit met zijn brommer van de Hogebrugweg kwam gereden, naderde vanaf de Volleringweg de Borgward. Deze reed rakelings langs hem heen en kwam tot stilstand tegen een van betonnen palen voorzien hekwerk. Voordat zij hun hielen konden lichten verschenen twee wachtmeesters der rijkspolitie, die daarop meteen een einde maakten aan de kennelijk over haaste spoed van de be stuurder en zijn trawanten. Ze zijn voor verhoor meegenomen. Het gezel schap had een balavond te Waarland bezocht en was op weg naar huis.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2010 | | pagina 4