3 De buren Stoop, kort voor zoon Dirk als militair naar Nederlands-Indië vertrok. V.l.n.r. staand: Lau, Grarda, Kees, Leen. Voor: Miep, vader Dirk Stoop, Jan, moeder Trien Stoop-Hinke, Dirk. Moeder is een mooi kleedje voor mij te haken, een spinneweb wordt het. Erg mooi hoor. Vanavond zijn we aan de pannekoe- ken geweest van Arie zijn eieren van zijn eend. Ook Aijen was te eten. Mijn medicij nen zijn nog steeds niet gehaald. 10-05 Voor de middag heb ik niet veel gedaan. Ik kon net voor de middag achter en voor vegen en zwabberen. Na de middag ben ik weer naar bed gegaan en dacht heerlijk op mijn medicijnen te kunnen slapen, maar ik had de tok net te pakken toen ik wel zo’n steek in mijn been kreeg. Zo erg vond ik dat en ben huilende wakker geworden. We hebben lekker ei op brood gegeten en Annie is er ook. Nu ga ik weer even naar Gerda schrijven. Nu zijn de Koningin en Prins Bernhard voor de radio. 11-05 Mijn been is toch weer wat afgezakt. Gelukkig maar, want dat vind ik zo fijn. Toen vroeg Moeder waar Vader naar toe ging. En toen zei Vader: Even naar de smid, toen wist ik al genoeg, want Vader zou vragen of ik met de Missiedagen bij de Wed. Stoop komen kon. Later kwam hij thuis met het blijde nieuws dat ik komen kon. Wat was ik blij. Annie en Truusje waren ook bij ons, omdat Anne morgen oppassen moet als Marie Groot morgen trouwen gaat. Ze zijn de hele dag erg zoet geweest. Nu zitten we weer om tafel. Moeder natuurlijk weer aardappelen schillen en Jantje is ook weer thuis, die heeft naar Guurtje Kuiper geweest en nu gaat ze net de sik melk geven. 12-05 Ongeveer 9 uur stapte ik van bed en heb eerst brood gegeten. Daarna moest mijn bed in buiten, maar het was niet zulk mooi weer en het waaide erg hard. De dekens konden wij niet aan de lijn houden. Maar a’fijn, dat komt nog wel eens. Toen heb ik in de kamer een beetje stof afgenomen. Maar het behoefde niet zo erg, want we gingen vandaag de kamer ruim maken. Dus we zullen morgen wel achter wonen gaan denk. Ik kreeg van de post 2 brieven. Eén van Gerda, die schreef dat zij op De Villa weg moesten, misschien wel naar Amsterdam. En de 2e van Kapelaan Vriesekoop. 13-05 Corrie Noordstrand is vandaag jarig. Ziezo, nog even tijd om te schrijven. Een erg drukke dag geweest en nog niets opgeschoten. Jantje meende de kamer klaar te krijgen, maar ze is niet verder dan de zolder en het raam gekomen. Ik stond om 8 uur op en heb toen Jantje aan de kamer gehol pen. Eerst mijn kastje en daarna wat gerommeld. Toen ben ik bussen gaan wrijven en de achterkast opgeruimd. Annie en Truus waren zomaar vervelend. Ik was zomaar vergeten naar Frans Verlaan te gaan, maar dat is niet zo erg want de radio’s lijken ook aanstonds wel weg te moeten dus. Mijn Mariabeeld heb ik weer neergezet met bloempjes voor de vrede. En nu ga ik aanstonds weer naar bed, want mijn benen doen zeer. 14-05 Even voor 7 uur kwam Jantje in de kamer te werken, dus toen ben ik maar gaan bidden, wasschen, kleden en eten. Toen ben ik eerst mijn boekenkast gaan doen en Jantje een beetje geholpen aan het een en ander. Na het eten heb ik eerst maar in buiten in Vaders stoel gezeten. Het was toen zo heerlijk rustig, alleen zei Moeder wel eens iets tegen me, dat mij wel een beetje hinderde. Maar ja, Moeder wil altijd graag praten, nou dat hindert ook niets hoor. Nou is het 8 uur en Jantje is nu aan het strijken. Het is eigenlijk 9 uur, want de politie kwam het pad langs, dus wij gaan maar in huis. Ik hoop morgen vroeg te zijn, want het is wel zo mooi weer geweest vandaag. i iJHH hi J k/Uk

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2010 | | pagina 3