VASTE ARBEIDER 5 24 augustus Weer 2e kapelaan te Langedijk. Door de benoeming van de zeereerwaarde heer J. Zutt, kapelaan te Nes a/d Amstel heeft de parochie te Langedijk er weer een 2e kapelaan bijgekregen. Sinds vorig jaar november, toen een der kapelaans tot pas toor werd benoemd, heeft de parochie het met één kapelaan moeten stellen. De nieuwe kapelaan is geboren te Waarland en is twee jaar geleden tot priester gewijd. 12 september Donderdagmiddag vond de oplevering en de officiële opening van de Jonkerstraat te Waarland plaats. Aanwezig waren hierbij burgemeester en mevr. Nolet alsmede de wethouders Burger en Jonker met hun echt genoten, raadsleden van Harenkarspel, de gemeentesecretaris en een drietal bestuur leden van de Banne Harenkarspel alsmede de directeur van de aannemersfirma Geert- sema en Worp te Arnhem die de weg had aangelegd. Burgemeester Nolet reveleerde in zijn openingstoespraak de totstandko ming van deze eerste straat van het uitbrei dingsplan Waarland welke loopt van de Kerkweg naar het zwembad en bedoeld is als het begin van een nieuwe kernvorming 19 september In café De Posthoorn had de aanbesteding plaats van een gebouw voor de bemalings- installatie, welke geplaatst zal worden in het ruilverkavelingplan der Speketers- polder, Bleekmeerpolder en Koogpolder. De twee laagste inschrijvingen waren van de firma’s R. Loots te Stompetoren voor f 46.950.- en S. Tromp te Oudkarspel voorf 48.000,-. De begroting was f 49.000.-. De gunning werd aangehouden. 14 september Vechtlustig WGW won van tegenvallend Con Zelo. Het Waarlandse Con Zelo, altijd een ploeg die sterk wordt geacht en voor verrassingen weet te zorgen, werd in een enerverend duel, dat meestal door WGW werd beheerst, met 2-1 verslagen. 19 september Tijdens een vergadering van de vereniging voor Kinderuitzending in café Stoop is op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer P.N. Raas, voormalig hoofd van de parochieschool, die gedurende 23 jaar als secretaris-penningmeester op zo’n voor treffelijke wijze zijn belangrijk werk voor de vereniging heeft verricht. Voorzitter Jac Hoebe huldigde de scheidende functiona ris en overhandigde hem als blijk van waar dering een fraaie bureaulamp. Tot zijn op volger werd de heer P. Zuijdam benoemd. in het dorp. Op verzoek van de burge meester knipte mevr. Jonker het lint door. Verder onthulde de burgemeester de naam steen van de straat. Vervolgens wandelde het gezelschap naar het zwembad. 12 september Tweede pluk. In de tuinen van de heren G. Lantman en P. Smit hebben de aard beien voor de tweede keer gebloeid en vrucht gezet. Reeds gedurende 10 dagen plukken beide heren iedere dag flink wat prachtige aardbeien, die uiteraard flinke aftrek vinden. Merkwaardigerwijze ko men op andere aardbeientuinen ter plaat se geen rijpe vruchten voor. 26 september De heer en mevrouw Spil-Groen betuigen mede namens hun wederzijdse ouders, aan 26 september Te koop Jawa-Twin met jassen en helmen. G. Jaspers, Veluweweg 37, Waarland. de de naam van een automerk. De uitslag was dat de schuit met de Austingroep, de vendels 4 en 5 uit Waarland, met 49 punten de eerste prijs won. ’s Middags, nadat de Rakkers uit Waarland en ’t Veld de gasten waren geweest van hun Goornse gildebroeders, werd de vreedzame strijd voortgezet op het EDO sportterrein. Dit ging in een tienkamp waarin ze punten konden verzamelen. Bij de jongsten won nen de Waarlandse vendels resp. de 1e, 2e en 3e prijs. 1 augustus Gevraagd aan de Sint Janschool te Waarland voor direct of voor zo spoedig mogelijk Een On derwijzer (of Onder wijzeres). Tevens wordt voor het vak handwerken een vak- lerares gevraagd voor 7 tot 8 uur per week. Brieven te richten tot de Z.E. Heer N. Buurman te Waarland, Kerkweg 53. Gevraagd per nov. a.s. op een weidebedrijf eventueel met aankomende zoon. Bekendheid met mach, melken en tractorrijden verdient aanbeveling. Voor een goede kracht is een nieuwe comfor tabele woning beschikbaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan: J. ROS, Slootwaardpolder C 100, DIRKSIIORN I Noordhollands Dagblad I 26 september 1959.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 5