NIEUWS VAN VROEGER Piet Kleverlaan en Joop Zutt 4 Soldaten oefenden in den vreemde. In juli 1959 vertrokken de eerste 6000 militairen voor oefening naar La Courtine in Frankrijk. Deze Toendertoid blijft dichter bij huis. U leest een selectie van het nieuws uit Waarland in de periode juli-december 1959 uit het Noordhollands Dagblad voor Alkmaar en Omgeving. Motorbootspeurtocht in de polder bij Ursem. V.l.n.r.: GerardHoebe, Gerard Boekel, Paul Groen, Wil Smit, Eef RoozendaaL, Jack Pater. 6 juli Hierbij brengen wij U ter kennis dat wij een Loonbedrijf zijn begonnen in mestverspreiden, tevens laden met kraan en diverse andere werkzaamheden. Door 1ste klas werk hopen wij Uw vertrouwen te winnen. Bel. aanbevelend, Fa. Hoebe, Slootgaard C 96, Waarland. 8 juli Liesbeth Wever, Kerkweg 13, Waarland (NH), leeftijd 8 jaar vraagt of iemand met haar wil schrijven. Liefst uit Drenthe of Groningen. Ook heeft zij Oom Broos in een geweldig grote brief een versje opgestuurd. Hier komt het: Zaterdagavond Keesje, kleine zwartneus, kom eens bij je moe. Je moet eerst gewassen en dan naar bedje toe. Foei, wat vuile handen, foei, wat ’n zwarte toet. Het is maar goed, dat moesje jou in badje doet. Nee, o nee, roept Keesje, het water is zo nat, Ben geen zwartneus, kijk maar, hoef ik niet in bad. Het helpt niets, moe zet Keesje midden in het sop. Gaat hem lekker boenen, o wat knapt dat op. Straks springt schone Keesje, kraaiend van de pret Met zijn schone kleertjes, één, twee, drie in bed. 21 juli Geslaagde sportdag van het Jongensgilde uit De Goorn-Waarland-’t Veld. Leiders en leidsters bewezen weer eens dat de leuze Sta Klaar voor hen geen holle frase is. Langs de sloten van de Ursemmerpolder, het terrein van de motorbootspeurtocht, waren 240 vlaggetjes geplaatst. Voor elk van de acht boten waren dit er 30 die op gespeurd moesten worden. Voor en tijdens de start was het een gezellige drukte aan de Julianastraat in Avenhorn. Vooral toen de gasten in een tweetal touringcars arri veerden. Van de boottocht zelf hebben de jongens volop genoten. Elke groep voer- 19 juli Bal in dancing Jonker te Waarland. Dans- orkest Hennie Kok met medewerking van Harry Mooten, kampioen van Nederland op de accordeon. Bekend van radio en TV. Dit bal wordt knal. Aanvang 7.30 uur. 18 juli Geslaagd aan de Uitgebreid Technische School te Alkmaar, afd. Bouwkunde S.P. Bruin Szn. te Waarland.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 4