Waarland, september 2009. Met dank aan Karin Droog. 35 Karin Droog schreef het levensverhaal van haar vader. Hier is ze in 1966 gefotografeerd op de lagere school. 1945 1946 1949 1950 1952 1954 t 2007 1956 1958 Maar je moet verder, 10 mei 1947 kocht ik van Herman Schot een motorschuit, der tien ton maar zonder motor. Piet de Wit plaatste er een twee cilinder Albin in en kon ik zelf mijn spullen naar de veiling brengen. Was ik toch weer een beetje schipper. Kool halen uit de polder en winterdag kunstmest voor de LTB naar plaatsen brengen waar geen auto kon komen. In 1948 met de Waarlander kermis gingen we op zaterdag met de kinderen Vronie en Piet naar Am sterdam. Waar Piet Bekker en Truus een zaak hadden aan de Ceintuurbaan. Bij de Ruysdaelkade kon ik voor de kade komen. Maandag en dinsdag voeren we naar de Loosdrechtse plassen en woensdag weer naar huis. Ook waren we er op 6 september met het Kroningsfeest van Juliana. We hebben twee maal rondgevaren met passa giers. Veel straten waren afgezet, maar met de schuit kon je overal komen. We zagen de gouden koets op 3 meter afstand. In 1950 was er naast de woning ruimte voor een schuur. Dan kon ik toch winterdag wat kool overhouden en de helft verhuurde ik. Het was een natte zomer. In Waarland draaide de verkaveling maar daar onder vonden ze veel ellende. 1950 was een slecht jaar, veel water en de producten waren slecht te verkopen. In februari 1951 kocht ik in Koedijk een tweewielig trekkertje van een tuinder die er mee stopte. In april en mei de cultivator er door halen en het land egaliseren. De laatste week van mei ploegen en dan vol kool zetten. Daar had ik wel te kort vergunning voor. Maar dat jaar kwamen ze meten, dat kostte mij nog 150.- boete. In 1952 werd het wel vol in huis. Eerst had ik nog gedacht aan bijbouwen. Maar de schuur die er stond, nog via de voor lichting, was wel vol doende vorstvrij voor kool maar voor aardap pelen niet. Mijn besluit stond vast. Huis en schuur verkopen en in Noord- Scharwoude nieuw bou wen. Dus grond gekocht Ten slotte Met de verhuizing naar Langedijk eindigt dit artikel. In Noord-Scharwoude bouwde Nic Droog een mooi bedrijf op. In 1989 waren hij en zijn vrouw Marie Bekker vijfenveertig jaar getrouwd. In het Waar- landse café De Posthoorn, toen van Piet en Truus Apeldoorn, was een feest met de kinderen en kleinkinderen. Helaas overleed kort daarop zijn vrouw op 24 juli 1989. Zijn dochter Karin vertelde dat haar va der, ondanks de vele jaren in Langedijk, nooit een echte Langedijker geworden is. Hij was en bleef toch altijd een Waar- lander, zei ze. Op het moment van het verschijnen van deze Toendertoid verblijft Nic Droog in Zuyder Waert in Heerhugowaard. en een tekening gemaakt met een schuur en een huis ervoor. Met twaalf meter aan het water want mijn schuitje was twaalf meter lang. In december waren het huis en de schuur aan de Weelweg verkocht. Het werd 1953 en de vergunning kwam niet af. Met mijn vrouw mee naar de provincie aan de Dreef in Haarlem, daar ging men over woningbouw. We troffen daar een heel beste man. Hij zocht de papieren en ik had hem al ver teld dat ik geen schuur meer had. Hij haal de een streep door de woning en zei: Bij de gemeente kunnen ze daar een vergunning geven voor de schuur, maar de woning moet je er niet voorzetten. Er komt een nieuwe regeling voor woningbouw. Maar er mag geen grote schuur achter staan. Het terrein op de hoek was nog te koop, de ver gunning voor de schuur kreeg ik in Lange- dijk en ook het terrein op de hoek kon ik kopen. Die schuur had ik nodig want ik had land gehuurd voor pootaardappelen. In juni 1953 werd er begonnen met de schuur en in augustus was hij klaar. In oktober was de vergunning voor de woning er. Geraadpleegde bronnen: - Het leven van Nic Droog, opgetekend door Karin Droog. - Geen zee te hoog, van FJ. Beemsterboer. Foto’s uit de privé collectie van de familie Droog. Naar Langedijk Er waren inmiddels kinderen en het huis aan de Weelweg werd te klein. Daarom maakte Nic Droog plannen om naar Lange- dijk te verhuizen. De vergunning voor het woonhuis moest creatief opgelost worden. Nic Droog trouwde op 29 juni 1944 met Marie Bekker uit Waarland. Van hun kinderen werden de eerste zes in Waarland geboren. Vronie Piet Pé Theo Will Koos Marrie Karin

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 35