UIT HET LEVENSVERHAAL VAN NIC DROOG N. Slagter 28 I Mensen vertellen graag over vroeger. Maar niet iedereen schrijft die verhalen op. Nic Droog vertelde zijn bevindingen aan zijn dochter Karin. Zij noteerde ze in 2002. Zo bleef zijn eigen manier van praten over vroeger herkenbaar. Wij hebben een selectie gemaakt uit deze levensloop. Uiteraard over zijn jongensjaren en de tijd in Waarland. De gedeelten uit dit levensverhaal worden voorafgegaan door een korte toelichting. Pieter Droog en Veronica Jong. Mijn vader Piet Droog was tuinder en had ook nog wat koeien. Tevens was hij groenteschipper op de veiling te Noord Scharwoude. Dit werk werd gedaan door Noodlot Maar toen sloeg het noodlot toe. Veronica Jong overleed in 1925 aan de gevolgen van een mis kraam. Eerst verzorgde een tante het huishouden en toen die trouw de, nam de zus van Nic Droog, Agie, deze taken op zich. Totdat Piet Droog in 1928 overleed aan kanker. Na een familieberaad werden de kinderen verdeeld over de families Droog en Jong. Alleen Agie niet. Omdat ze al 15 jaar was, ging ze uit dienen. Nic Droog ging naar Hein op ’t Veld en Trien Jong in Anna Paulowna. Hendrik Tamis. We woonden op De Weel in een woonhuis van halfsteens, wat in die tijd heel gewoon was. De pannen lagen op de sparren en in het huis waren bedsteden. Ook stond er een grote schuur die was overgebleven uit een maatschap met Cees Trompetter en ome Frans Jong. In 1916 tijdens de mobilisatie van 1914 1918 was de schuur gebouwd. Trompetter was koopman en bezat op meerdere plaatsen land. Het land moest worden bewerkt en de producten be waard. Ome Frans was de boekhouder. Na de mobilisatie ging Trompetter zich weer op de handel toeleggen en werd de maatschap ontbonden, de schuur en de motorschuit gingen naar vader Droog. De schuur en de motorschuit hadden de naam TRIO. Bij de familie Droog waren acht kinderen: Agie geboren in 1913, Cor in 1914, Dirk in 1916, ik (Nic) in 1917, Piet in 1921, Frans in 1922, Jan in 1923 en Riet in 1924. Op 21 april 1925 overleed mijn moeder als gevolg van een mis kraam. Tante Marie Jong was toen 23 jaar en kwam bij ons in huis. Ze was voor ons een tweede moeder. Maar zij kreeg verkering met Gert Portegijs en trouwde 29 juni 1927. Mijn zus Agie was e Weel is de bakermat van de familie Droog-Jong. Hier vestigde Pieter Droog zich met zijn vrouw Veronica Jong (Vrouwtje) als tuinder en veilingschipper. In de loop der jaren was een samenwer king ontstaan tussen Cees Trompetter (de geldschieter), Frans Jong (de adminis trateur) en Piet Droog (de werker). Daarom kreeg de schuur aan De Weel de naam TRIO, genoemd naar deze maat schap. Ook de motorschuit werd zo ver noemd. Piet Droog en Veronica Jong kregen acht kinderen. Op 27 september 1917 werd hun zoon Nic geboren. A w <4

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 28