Ml T" 6 Het boerderijtje aan de Slootgaardweg (nu: nr 20). Vijftig jaar geleden bewoond door de fam. Klaas Sneek. haald in een faire en zeer aantrekkelijke wedstrijd en zich hiermee in de finale geplaatst. Hun tegenstander is daarbij de Openbare Lagere school Schagen I. De gemeente Harenkarspel is per 1 april begonnen met het afsluiten van de Vol- leringweg wegens een noodzakelijk ge bleken herstrating. Dit zal vermoedelijk wel drie weken duren. In verband met de hoge kosten van dit herstraten zal voorshands aan de plannen tot het verbre den van deze weg geen uitvoering worden gegeven. 13 april Dapper Con Zelo ver sloeg leider Foresters met 4-0. Het wapenfeit van de zondag staat op naam van Con Zelo dat lijstaanvoerder en gedoodverfd kampioen Foresters een klinkende neder laag toebracht. Cor Dekker opende de score. Een slecht genomen uittrap van de Foresters doelman gaf Dre Dekker de kans de stand op 2-0 te brengen. Nadien scoorden de Con Zelo-mannen nog twee keer. 26 april Op deze dag vierden A. Nolten en C. Nolten-Moras hun 25-jarig huwelijks feest. 29 april Vleesgebruik op vrijdag 1 mei toegestaan. Vaticaanstad. De Paus heeft bepaald, dat de katholieken vrijdag a.s -1 mei - vlees mogen eten, zo is gisteren bekend gemaakt. 1 mei Zeer gunstig 1958 bij Boerenleenbank Waarland. De directeur de heer P. Danen- berg toonde zich zeer verheugd over de resultaten. De balans toonde aan dat de spaargelden met f 145.000.- waren ge stegen tot f 1.175.000.-. Het totaal der voorschotten bedraagt f551.497,15. 7 mei Op deze dag vierden P. Nieuwboer en S. Nieuwboer-Blankendaal tezamen met kinderen, behuwd- en kleinkinderen hun 50-jarig huwelijksfeest. 20 mei Te koop: 50.000 Deense koolplanten. J. Noordstrand, Westkade, Waarland. 2 juni Terwijl in de bocht van de Kerkweg enkele kinderen op het ijzeren hek aan het spelen waren, naderde vanuit Schagen de ziekenauto van de fa. Deutekom uit Schagen. De bestuurder meende uit een van de gedragingen van de kinderen te moeten afleiden dat die voornemens was de weg over te steken. De bestuur remde krachtig en kwam daarna in botsing met een lantaarnpaal. Hij was onderweg een patiënt op te halen voor het St. Elizabeth ziekenhuis in Alkmaar. Het gevolg was een gebroken as en dat er een nieuw voertuig moest komen om de zieke op te halen. 9 april Vanmorgen brak brand uit in het als dienstwoning gebruikte oude boerderijtje van de fa. Verburg te N. Scharwoude, staande aan de Sloot- gaardweg te Waarland en bewoond door het gezin N. Sneek, arbeider op de grote boerderij van deze firma. De heer Sneek ontdekte zelf de zeer snel om zich heen grijpende brand omstreeks half vijf in de morgen en wekte zijn vrouw en zeven kinderen. Deze konden in nachtgewaad nog ijlings het huis verlaten. Zaterdag 30 mei hopen onze geliefde ouders, be huwd-, groot- en over grootouders A. BRUIN N. BRUIN- DANENBERG hun 55-jarig huwelijks feest te vieren. Dankbaar dat God hen voor ons zo lang heeft willen sparen, zal tot hun intentie des morgens om 9.30 uur in de parochie kerk van de II. Wulfram een H. Mis worden opge dragen. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Receptie ’s middags van 3—5 uur in café Stoop. Waarland, 23 mei 1959. Me

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 6