Voor Marjo Centrifuges en Wasmachines naar J. Jongkind kerkwec dm Waarland 5 2 maart Gemeentenieuws Op een nog niet vastgestelde datum, doch vermoedelijk in de week van 15 tot 22 maart a.s. wordt in het raadhuis van Dirkshorn een uniek jubileum gevierd nl. het feit dat de halve gemeenteraad 121/? jaar in functie is. Enkele bijzonderheden omtrent de twee Waarlandse jubilarissen: De heer G. Jonker, kerkmeester te Waar land, geb. 21-3-1891, tevens wethouder en oudste raadslid, bestuurslid van de Banne Harenkarspel, penningmeester van de kath. Sportvereniging Con Zelo, als mede bestuurslid van talrijke andere verenigingen als IJsclub, stichting Zwem bad Waarland en de damclub. G. M.F. Lantman, geb. 24-1-1905, vertegenwoordigt de Middenstand van Waarland, tevens voorzitter van deze vereniging, voorzitter van de KVP aldaar, correspondent van het NHD. De andere jubilarissen zijn: M. Burger en H. Tiebie uit Tuitjenhorn en P. Groot en J. Paarlberg uit Dirkshorn. 28 februari Gemeentenieuws De voorzitter deelde mede dat hopelijk dit jaar nog een aanvang zal worden ge maakt met de aanleg van een weg naar het zwembad. Eveneens zal aandacht worden besteed aan de toestand van de Volleringweg. Aan de Provinciale Water- staat van Noord-Holland zal verzocht worden enige palen te plaatsen bij de zuidelijke oprit nabij de Kanaalbrug om door onbekenden ter plaatse een duik in het kanaal te voorkomen. oorlog door een Engels vliegtuig is uit geworpen om de nabij gelegen spoorbrug over de Provincialeweg te vernielen. 17 maart Het zwembad in Waarland is in 1946 geheel door vrijwilligers gegraven en is nu letterlijk door geheel Waarland 6 april Katholieke school Waarland in de finale. Onder haast ideale omstandigheden speelde de Katholieke school uit Waar land tegen de Openbare Lagere school uit Petten. Duidelijk bleek dat de Waar- landertjes technisch de meerderen waren. Dit werd tot uiting gebracht, toen, na de wisseling, door hen het enige en dus beslissende doelpunt werd gescoord. De jongens uit Waarland hebben hiermee volkomen verdiend de overwinning be- onder handen genomen en verbeterd. Zo rukten op de prille maandagmorgen o.l.v. ploegbaas Danenberg twintig grote en kleine landbouwtrekkers en twee grote vrachtwagens uit om het zand uit de zandmennerij van Kees Sneekes achter ’t Zand vandaan te halen. 18 maart Op vrijdag 20 maart viert L.J. Poland in café Jonker zijn 25-jarig jubileum als bestuurslid van de Banne van Harenkarpel. 1 april Te koop: een kalfkoe 8 april a.d. teling en twee kuikalveren, 4 weken oud. Vierkant stempel. Gebr. Roozendaal, Speketer F 9, post Dirkshorn. 2 april Groots afscheid van postbesteller Simon. Het afscheid van postbesteller 1ste klasse S. van der Oord uit Dirkshorn werd een demonstratie van dankbaarheid. Gedurende 45 jaren heeft hij zijn beste krachten gegeven aan de post. De heer L. Kok, besteller te Waarland, vertolkte de dankbaarheid van deze plaats, waar de heer Van der Oord ook tientallen jaren als besteller heeft gefungeerd. 4 april Ook in Waarland... leveren wij ons be kende meerkleuren stencilwerk. Prompte bediening, betere kwaliteit en ’n absoluut lagere prijs. ACCA-drukkerij. Jo Bakker Cz., Volleringweg 18, Waarland.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 5