NIEUWS VAN VROEGER Piet Kleverlaan en Joop Zutt 4 Het kabinet Drees was in december 1958 gevallen en er werden op 12 maart 1959 vervroegde verkiezingen voor de Tweede kamer gehouden. Er kwam een kabinet De Quay. Dit was landelijk nieuws. Voor Toendertoid hebben we een selectie gemaakt uit Noord-Hollands Dagblad voor Alkmaar en Omgeving. Foto bij het zilveren huwelijksfeest van J. v d. Gulik en M.C. Kuilboer op 26 april 1959. De foto is genomen voor het huis aan de Veluweweg 27. V.l.n.r. boven: Tini Impink, een tante, Marie v.d. Gulik- Kuilboer, Jan v.d. Gulik, Truus v.d. Gulik, Dirk Zutt. Voor: Adrie Klaver, Ria Impink. 19 januari Het was zondag een grote dag voor de Con Zelo-dames. De laatste hinderpalen op weg naar het zaalkampioenschap werden uit de weg geruimd. Drie weken achtereen moest in zes wedstrijden een halve competitie worden afgewerkt. Vijf klinkende overwinningen en één gelijk spel waren het resultaat. Aan alle speelsters en in het bijzonder aan de keepster mej. N. Groen een grote pluim. Met een gezellig nazitje en een speech van leider L. Kok in de veilingkantine werd het toernooi besloten. 21 januari Dinsdag werd in café Schilderman te Oudkarspel aanbesteed het bouwen van een brug in het ruilverkavelingsplan Speketerspolder. De hoogste inschrijver was de fa. de Jong Zn. uit Koudum (Fr.) met f34.200,- De laagste inschrij ver was N. Metselaar Zd. Scharwoude met f22.000,-. De raming was f22.300,-. De gunning werd aangehouden. 21 januari Onze Jeugdkrant. Brieven aan Oom Broos. Ali Pancras, 13 jaar, Kerkweg 1, Waar land zoekt een schrijfvriendin. Het geeft niet waar ze vandaan komt. 20 februari Dezer dagen stootte de heer S. Kuiper, wonende aan de Smeugelweg te Waar land, bij het omploegen van zijn land op een hard voorwerp, dat bij nader onder zoek een bom bleek te zijn. De heer Kuiper waarschuwde onmiddellijk de rijkspolitie die op haar beurt de oprui mingsdienst tot het verwijderen van oorlogsmateriaal op de hoogte stelde. Men vermoedde dat de bom tijdens de

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 4