r\ o 41 Het team van de Sint Janschool 1991. Vl.n.r. voor: Nic Slagter, Gerda Nieuwland, Thea Boekel, Jan Bakker, Lea van der Linden, Hanneke Slagter. In het rek: Maud de Goede, Wif van der Linden, Harry Baggen, Margie Verbrug gen, Jan Nagtegaal. Boven: Peter Bruin. Na langdurig overleg tussen besturen en directies van de vier katholieke scholen fuseerden de vier en vormden een nieuwe Stichting met de naam: Stichting r.-k. Onderwijs Harenkarspel. Het beheer van de Sint Janschool en van de r.-k. Basisscholen Sint Barbara in Tuitjenhorn en Sint Vincentius en Sint Theresia in Warmenhuizen kwam door dit besluit in handen van de nieuw gevormde stichting. Om de betrokkenheid van de bevolking met het beleid van de plaatselijke school te waarborgen werd, naast het Algemeen Bestuur, voor elke school een schoolcommissie geïnstalleerd. Deze schoolcommissies kregen de bevoegdheid om op schoolniveau een groot aantal zaken te regelen. Zaken zoals personeels beleid en financieel beheer kwamen on der verantwoordelijkheid van het Alge meen Bestuur. Drie van de vijf leden van Schaalvergroting Voorgaande regels zijn in de verleden tijd geschreven, want al na zeven jaar bleek de nieuwe combinatie niet houdbaar. In 2005 stelde het bestuur een sterkte/ zwakteanalyse van de organisatie van de Stichting op. Daaruit kwam de aan beveling om een vorm van bestuurlijke samenwerking met een andere organi satie aan te gaan. Hierop stelde men de Werkgroep Samenwerking in, bestaande uit twee bestuursleden, twee directeuren, een lid van de Medezeggenschapsraad en een extern adviseur. De werkgroep zocht contact met drie besturen in de regio en voerde oriënterende gesprekken over de mogelijkheden om tot een vorm van samenwerking te komen. Aan de hand van die gesprekken is besloten verder in zee te gaan met de Stichting Kaprion (Katholiek Primair Onderwijs) te Alk maar. In februari 2005 ondertekenden de stichting Kaprion en de Stichting r.-k. Onderwijs Harenkarspel een inten tieverklaring om te komen tot een vorm van samenwerking. Nadien leidden de gesprekken tot het besluit om per 1 augus tus 2006 te komen tot een fusie van beide stichtingen. Vooruitlopend daarop ging per 1 augustus 2005 de Stichting Katho liek Onderwijs Harenkarspel een slapend bestaan leiden en zou alleen nog actief worden als dit door bijzondere omstan digheden noodzakelijk mocht zijn. De scholen in Harenkarspel gingen vanaf die datum functioneren onder de leiding van de algemeen directeur van de stich ting Kaprion (nu: Flore geheten) en de directeuren gingen deelnemen aan het directeurenberaad zoals dat binnen deze stichting gebruikelijk was. Namens de Sint Janschool neemt de huidige direc teur Jan de Boer deel aan dit overleg. Terugblik Met vermelding van deze meest recente ontwikkelingen komt een einde aan deze lange reeks artikelen over het onderwijs in Waarland. De viering in 1998 van 75-jaar Bijzonder Onderwijs in Waarland vormde de directe aanleiding om in Toen- dertoid aandacht te besteden aan het de Schoolcommissie werden respectieve lijk benoemd op voordracht van de paro chie, de ouderraad en het team. De voor zitters van de Schoolcommissies maakten ook deel uit van het Algemeen Bestuur.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 41