3 V.l.n.r. vader Ruiter, Trientje, moeder, Frans, Arie. Daarna nog mijn gele kousen gestopt en nu ga ik nog even in het kort de H. Kruisweg doen als intentie voor allen die hun paaschplichten niet nakomen. 21- 04 Om even over 8 uur was ik van bed. Ik kreeg van Louwtje Stoop een ruikertje pinksterbloemen. Frans heeft vanmiddag dat paard van Thijs omgereden, want hij wou niet op het vlot. Na het avondeten heb ik even Jantje haar kous gestopt, toen mijn tanden geborsteld, mijn schoenen gepoetst en waschwater voor me gehaald. Ik heb even een peper munt genomen voor een frissche mond en eau de cologne op mijn zakdoek gedaan, want ik heb erge hoofdpijn. 22- 04 Witte Donderdag. Het was even over zessen dat Jantje me riep. Toen gingen we naar de H. Mis. Ik heb met O.L. Heer gesproken over dat geval en ik werd er in gerustgesteld. Dus het zou toch wel Gods wil zijn zo de Docter en de Kapelaan het mij verteld hebben. Na de middag zou ik net even gaan bidden toen Dirk Ruiter bij ons kwam. Later kwam Nico Kuijs ook nog, dus ik had wel heren visite. Ik ben maar gaan breien. Na het eten heb ik nog even rustig gebe den, maar niet lang, want Arie en Siem waren niet naar het Lof en kwamen al gauw in huis en toen die radio maar weer aan. De anderen waren naar het lof, Moeder aardappelen schillen. 23-04 Goede Vrijdag. Het was even voor half 12 dat Dr. Schreuder bij me kwam. En nu heb ik goede zekerheid. Hij was het met de Kapelaan eens. Na het avond eten heb ik mij vlug klaargemaakt om naar de Lijdensmeditatie te gaan. Die heb ik nu ook aangehoord. Ik vond het wel mooi hoor. Het is nu prachtig weer, vader laat de koeien vannacht voor het eerst lopen. Ook heb het vanmiddag nog gelicht en gedonderd. 24-04 Kapelaan J.A.J.M. Verspaandonk is vandaag jarig. Om 6 uur was ik wakker, toen had Moeder warm water gemaakt voor mij om te gaan wasschen, want de Zuster is er donderdag niet geweest. Na de middag heb ik tot half 2 op bed gelegen en erg gedroomd. Toen heb ik eerst Jantje haar sokje afgebreid en naar de radio geluisterd. Frans Vrolijk is er ook voor geweest. Daarna moest ik mijn verband sterreliseren. Ik stond straks even in buiten toen er een Meneer en Mevrouw bij me kwamen te kopen. Eerst dacht hij dat ik de prijs wel zeggen kon, maar dat heb ik niet gedaan. Later heeft Frans 2 konijnen verkocht voor f 70.-, wat een geld. Na het eten kwam Oome Giel bij ons voor een nachtje. Hij vertelde ook nog van de bombardementen, vreselijk als je zoiets hoort. Nu is het 1 minuut over 9 en zitten we lekker bij elkaar te praten. Zondag 25-04 1e Paaschdag. Eerst dacht het een droevige dag voor mij te worden, omdat het zo waaide. Om half 6 waren we allen klaar wakker. Vader ging er uit en Oome Giel zat ook al op de kant van bed. Toen Jantje even later de verduiste ring ophaalde, ben ik gaan bidden, want ik dacht van mijn kerk gaan komt wel niets van. Maar O.L. Heer heeft mijn klaagtonen zeker al gauw aangehoord, want ik raakte met Frans naar de Hoog mis toe, met al die wind. Toen wij van middag zaten te koffiedrinken, kwam Adam Bruin te vragen of ik ’s middags bij z’n Moeder kwam. Nu dat wou ik wel hè, want ze was de hele middag alleen. Wij hebben dan ook een gezellige middag gehad, samen ons lief en leed besproken. Jammer dat Theo Droog kwam, maar ja dat is zo. Aijen en Jantje hebben mij teruggehaald. Ze kregen ook chocolademelk en koekjes. Nu waait het nog erg, maar als het morgen maar droog is, dan mag ik met Jantje mee naar de 2de H. Mis. Dus ga ik mij nog even voor bereiden. En nu heb ik pijn in mijn buik.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 3