‘Jan Bakker omschreef dat als volgt 38 In 1983 benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. het team, pastores, Schoolbestuur en Oudercomité. Van de vele cadeaus was De Heij het meest onder de indruk van een boek met de titel: Herinnering 25 jaar Sint Janschool. In dit boek hadden (oud-)collega’s, pastores en bestuursleden hun ervaringen met het Hoofd der School beschreven. Als rode draad kwam steeds weer tot uitdrukking zijn grote betrokkenheid met de school, zijn levenswerk. Jan Bakker, een van de onderwijzers, omschreef dat als volgt: Meester De Heij was inspirerend en po sitief irriterend. Bezat een natuurlijk ge zag dat zelfs wellicht groter was, dan hij zelf vermoedde. Onbevreesd, bevlogen, gedegen, realistisch, ausdauer, sportief en fanatiek, eenvoudig, kritisch en gevoe lig voor kritiek. Hij hield van orde en gezag: het was Meneer De Heij en geen getutoyeer van je of voornaam. De voor zitter van het toenmalig Schoolbestuur gebruikte de volgende woorden: Het is DE school van Meester De Heij. Dat hoorde je al gauw, als je als bestuurder in contact kwam met andere scholen of instellingen. Tijdens vergaderingen luisterde hij aandachtig naar hetgeen besproken of besloten werd. Voor ver nieuwingen in het onderwijs ging hij nooit over één nacht ijs. Deze werden dan ook door het team bestudeerd, want eenieder moest achter de vernieuwingen staan. Het zijn slechts enkele van de ontboezemingen uit dit vriendenboek, maar overduidelijk komt de grote waar dering voor De Heij hierin tot uitdrukking. Jubilea Vervolgens kon het bestuur de aandacht richten op het jubileumfeest. Als voor proefje daarop werden de jubilea van Nic- Slagter en Jan Bakker gevierd. Op res pectievelijk 1 februari en 21 maart 1983 waren zij 12^ jaar aan de school ver bonden. Arie Groen Sz., gedurende twaalf jaar secretaris van het School bestuur, werd bij zijn afscheid eveneens in het zonnetje gezet. Tot zijn opvolger, voorgedra gen door het Parochiebestuur, werd Elly Visser-Henselmans benoemd. Op 1 maart was het meester De Heij waarop de schijnwerper werd gericht. Op vele plaatsen in het dorp wapperde de vaderlandse driekleur, ’s Morgens om acht uur droeg pastor Van der Lin den een plechtige H. Mis op ter intentie van de jubilaris en zijn gezin, waarbij vele kinderen met hun ouders aanwezig waren. Na de mis werd de vlag op het schoolplein gehesen. Rianne Groen feliciteerde meester De Heij namens de kinderen, waarna twee tuin stoelen werden aangeboden. Vanaf 10.00 uur mochten de vele belangstellenden meester De Heij feliciteren. Zo rond 12.00 uur kwamen veertig moeders het school plein opgelopen. Met elkaar hadden zij tot verrassing van de kinderen 1200 pannenkoe ken gebakken, die tot verrassing van de ouders binnen een klein halfuur naar binnen werden gewerkt. ’s Avonds werd het feest voortgezet in de aula van de school samen met de familie De Heij, 11 i

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 38