37 de ondernemingsraad geïntroduceerd en het onderwijs kreeg de wettelijke verplichting iets soortgelijks in de vorm van een Medezeggenschapsraad in het leven te roepen. Deze raad moest worden samengesteld uit vertegenwoordigers van de ouders of verzorgers van school gaande kinderen en leden van het onder- wijsteam. Aan het eind van zijn loopbaan kreeg meester De Heij hiermee te maken. Vooruitlopend op de officiële startdatum begon op 1 december 1982 de voorlopige medezeggenschapsraad met haar werk zaamheden. In de raad werden de ouders vertegenwoordigd door Bep Dekker-Keesom, Ada Bekker-Zutt, Elly Beemsterboer-Zutt en Jan Blom en het team door Jan Bakker, Peter Bruin, Thea Boekel en Nic Slagter. Als adviserende leden traden op De Heij, hoofd van de lagere school, en Tineke Baumeister- de Jong, hoofd van de kleuterschool. Uiterlijk 1 februari 1983 moest de raad wettelijk gaan functioneren. Voor de betrokkenen betekende dit natuurlijk extra avonden vergaderen. Vervroegd pensioen In die zelfde periode kondigde zich een nog grotere verandering aan in het onder wijs, namelijk het samengaan van de kleuter- en lagere school, waaruit in 1985 de basisschool zou ontstaan. Ter voorbe reiding hierop ruilden de oudste kleuters en de kinderen van de 1e klas al in 1983 één keer per week van locatie. De kleu ters konden zo kennis maken met de grote school aan de Volleringweg. Meester De Heij zou de volledige inte gratie niet meer meemaken. Wel kreeg hij op de valreep met het fenomeen hoofdluis te maken. Niet eerder in zijn loopbaan was dit voorgekomen. Nu mocht hij moeders vragen de kinderen te helpen controleren op levend hoofd onrein. Nieuw, maar dan in positieve zin was ook, dat in die periode een stimulerings- leerkracht aan de school mocht worden aangesteld. Deze leerkracht kreeg als taak leerlingen bij taal- of rekenachter stand extra hulp en aandacht te geven. Het zijn slechts enkele voorbeelden van datgene waarmee het Hoofd der School werd geconfronteerd. De bijna 64-jarige De Heij had inmiddels de keus gemaakt gebruik te gaan maken van de regeling om aan het eind van het schooljaar 1982-83 met vervroegd pensioen te gaan. Aangezien de formele einddatum in de grote vakantie zou vallen, besloot het Schoolbestuur de datum van het afscheidsfeest vast te stellen op 8 juli 1983. Maar er zou eerst een ander feest worden gevierd. Opvolging Op 1 maart van dat jaar was De Heij na melijk 25 jaar in dienst als Hoofd van de Sint Janschool. Er braken drukke tijden aan voor het bestuur. De eerste en be langrijkste zorg was een opvolger voor De Heij aan te stellen. Men formeerde een benoemingscommissie bestaande uit drie bestuursleden, drie leerkrachten en één lid van het Oudercomité. De commissie stond voor een moeilijke opdracht. Na een uitgebreide sollicitatie procedure werd benoemd: Peter Nieuwboer, Hoofd van de r.-k. lagere school in Wijk aan Zee, 38 jaar oud, geboren in Amsterdam. Hij kreeg de moeilijke opdracht het werk van De Heij voort te zetten en de hoge kwaliteit van het onderwijs in Waarland te handhaven. 8-7-'83 Wat ik voor jou het liefste zag dat is geluk. Op deze dag en op alle andere dagen dat die, zonder tegenslagen je voeren naar een gelukkig leven. Moge God jou dat geven. 7 Meester J.M.A. de Hey Persoonlijk wens van meester De Heij voor elke leerling.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 37