ONWIJS GAAF ONDERWIJS (XXI) Joop Zutt 36 Met deze aflevering van Onwijs gaaf Onderwijs komt een eind aan een lange reeks artikelen over het onderwijs in Waarland. In eerste instantie werd verwacht dit onderwerp in een vijftal artikelen te kunnen behandelen. Het pakte anders uit, het werden er 21. In deze laatste aflevering komt het afscheid van meester De Heij aan de orde. Tevens worden de meest recente veranderingen in het basisonderwijs kort aangestipt. Foto uit 1975. Vl.n.r. bovenste rij: Meester Gerard van Geffen, meester De Heij, Kees Braas, John Wit, Kees Ruiter, Johan Keet, Peter Bruin, Kees Smit, René Mol, Chris Bakker, Annet Danenberg, Ada Stoop, Ineke Wagenaar Derde rij: Adrie Schipper, Roland van Beurden, Peter Groot, Francisca Kos, Els Schrama, Annie Beemsterboer, Marcel Betjes, José Volkers, Nellie Kamper, Anita Bruin, Greta Kos, Connie Bakker, Willie Doodeman. Tweede rij: Frank de Jong, Rob de Jong, Margret Dekker, Francis Hogerheijde, mevrouw De Heij, Karel van der Eng, José Moras, Kitty Visser, Irene Jaspers, Karin Ligthart, Karin Bakker, René Stoop. Voor: Kees Stoop, Jack Schrama, Anita Dekker, Mirjam Dekker, Ella Doodeman, Annet Beemsterboer, Monique Doodeman, Piet Wever, Sjaak Zutt, Johan Bakker, John Bruin, Jan van de Weide. Waarlandse schoolkinderen. Waarland was met recht trots op het uiteindelijke resultaat: een modern en fraai gebouw dat uitstekend aan alle eisen van die tijd voldeed. Het betekende echter niet dat er niets meer te wensen overbleef. Zo kon in 1977 een belangrijke verbetering worden gerealiseerd door de bouw en inrichting van een documentatiecentrum, in die tijd uniek voor een lagere school. In de jaren tachtig kondigden zich grote veranderingen aan in het onderwijs. De overleg- en inspraakcultuur liet zich gelden. In het bedrijfsleven werd et de totstandkoming van het nieuwe schoolgebouw in 1967 en 1970 kwam een einde aan het oeverloos gesteggel rond de huisvesting van de

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 36