9 tl '7'7 r ■Ml 34 Aandacht voor de bezorgers In een brief schreef Marian Mulders o.a.: Op de voorkant van de Kerst W4 van 1997 stond: De redactie wenst u allen Prettige Kerstdagen en een gezond 1998. Het zou beter zijn geweest als er stond: De redactie en de bezorgers wensen u... Want, zo vervolgt zij, in de winter hebben ze vaak heel slecht weer en toch komt de W4 altijd iedere vrijdagavond op tijd bij iedereen in de bus. De jongens en meisjes kregen een extraatje van Gerja. Daar ben ik wel blij mee en gelukkig geen nieuwjaarskaartje om als bedelaar langs de deur te gaan. Sindsdien krijgen de bezorgers elk jaar ook van de redactie ook een extraatje. De redactie bleef openstaan voor sugges ties. Eén van de redactieleden zou met regelmaat een stukje schrijven over een bepaalde gebeurtenis in het dorp. En Herman Stam bood zich aan om gedich ten over actuele zaken te schrijven. Bovendien kwamen in deze periode andere redactieleden: Paula Schrijver stopte in 1996 en Hilda Renting was haar opvolgster. Na een paar jaar nam Lieke de Waard de plaats in van Hilda en in 2001 nam de redactie afscheid van Lieke en Toon Jorink. De laatste 7 jaar De redactie bezat tot 2001 geen rechtspersoonlijkheid. Eigenlijk ongebruikelijk in die tijd. Daarom besloot de redactie door de notaris een Kk stichtingsakte te laten opmaken. Op 4 januari 2002 werd de W4 officieel opgericht met als doel o.a. het coördineren van het redactionele gedeelte van het periodiek W4 en het innen van de financiële bij dragen van abonnees als mede van de financiële bij dragen van verenigingen en instellingen, aan wie redactionele ruimte ter beschikking wordt gesteld. Inmiddels waren Karin Smit en Hein-Jan Veeman de redactie komen versterken. Het streven bleef om de kosten zo laag mogelijk te houden. De eerste jaren re kende de Rabobank voor de verwerking van de acceptgiro’s geen kosten, maar daar kwam spoedig een einde aan. Automatische betaling werd de redactie aangeraden. Het werd een hele klus om alle namen, adressen en bank- of giro nummers van bijna alle lezers in te voe ren. Maar toen dat was gelukt, werd de inning een heel stuk eenvoudiger en goedkoper. In 2002 verhuisde drukkerij Gerja van de Kerkstraat naar de Smeetsweg. Hierdoor veranderde voor de verenigingen het inleveradres van hun kopij en voor de redactie de wekelijkse gang van en naar Kerkstraat 80. De redactie kreeg in die tijd te maken met een paar lastige akkefietjes. Zo wer den in sommige stukjes bepaalde perso nen of besluiten van een bestuur in een minder goed daglicht gesteld. Dit kon geen genade vinden in de ogen van de gene, die corrigeerde. Over de inhoud van een dergelijk artikel werd dan tussen de leden van redactie onderling contact opgenomen. Wel of niet of aangepast plaatsen? Om dit soort lastige problemen zoveel mogelijk te voorkomen stelde de redactie toen als regel: Alle stukjes die nen te worden ondertekend met eigen naam. Vijftien jaar daarvoor had de redac tie dit ook al eens geprobeerd. Toen lukte het niet, maar wel in 2006. Al duurde het een half jaar voordat iedereen aan deze regel gewend was geraakt. De samenwerking met Gerja is altijd goed geweest. Samen met Gerja heeft de redactie ervaren hoe de nodige veranderingen in de grafische sector hebben plaatsgevonden. In de beginjaren werd alle tekst, inclusief de advertenties, geschreven ingeleverd en vervolgens uitgetypt en gestencild. Tegenwoordig worden bijna alle redactionele artikelen per e-mail aangeleverd, door de redactie gelezen en eventueel gecorrigeerd en daarna door Gerja met behulp van een computerprogramma opgemaakt tot een wekelijks nummer van de W4. Jarenlang het vignet I van de W4. I Illi -f W4 /p\77' -g. ir^i

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 34