‘Wie ging de extra kosten betalen?’ Geen clubblad Ondanks een wisselende samenstelling, bestond de redactie steeds uit een hechte groep en de doelstelling van de W4 bleef onveranderd: een dorpsblad, waarin weke- Met Karin Houtenbos, Els van de Giesen en Toon Jorink als nieuwe leden was de redactie weer compleet. Maar in een andere samenstelling dan voorheen, nl. met drie dames en drie heren. Deze veran dering was al tijdens de eerste verga dering merkbaar: op tijd beginnen, niet roken en minder van het onderwerp afwijken. Ook werd besloten om voor elke vereniging een logo te laten maken en deze in de W4 te gebruiken. Dit om de herkenbaarheid te vergroten. In een computerprogramma werden alle abonnees ingevoerd en in mei draaide de penningmeester de acceptgiro’s uit, die door de redactieleden zelf bij de abonnees werden bezorgd. Het werd een discussiepunt: Wie ging de extra kosten betalen? Er werd afgespro ken dat verenigingen kritisch naar hun kopij zou kijken, waarna de redactie een beslissing zou nemen over het aantal te betalen meerpagina’s. Zowel de vereni gingen als de redactie deden water bij de wijn en het kwam gelukkig niet tot een breuk. De sportclubs bleven hun nieuws in de W4 publiceren, niet alleen voor hun leden, maar voor alle Waarlanders. Voor de redactie bleef het steeds een zorg een balans te vinden tussen het aantal pagina’s van de diverse verenigingen onderling en tussen het aantal reclame- en tekstpagina’s. Geen clubblad of kerkblad, evenmin een blad vol met ad vertenties. Over het laatste waren met de drukker afspraken gemaakt. In de prak tijk bleek dit een lastig onderwerp. Zowel de drukker als de redactie waren het erover eens dat advertenties het blad goedkoper maakten en dat bedrijven nu eenmaal graag adverteren in een blad dat goed wordt gelezen. Cock Boekel stopte in januari 1993 als lid van de redactie en Paula Schrijver nam haar plek in. Ruim een jaar later namen Riet Wever-Appel, Koos de Heij en Siem Houtenbos afscheid. De tijd is rijp, dat jongere mensen onze taken overnemen. Want samen zijn we meer dan zeventig jaar betrokken bij het wel en wee van Wat Waarland Wekelijks Weet, aldus de woorden van De Heij, redactielid van het eerste uur. lijks alle Waarlandse verenigingen tegen betaling van een jaarlijkse bijdrage hun nieuws kwijt konden. Jaarlijks ontving de redactie een offerte van Gerja voor het drukken en verspreiden van de W4. Deze was gebaseerd op een geschat aantal tekstpagina’s per jaar en bij overschrijding hiervan een meerprijs per pagina. Aan de hand van deze offerte bepaalde de redactie de bijdragen van de verenigingen en de hoogte van het abonnementsgeld. Ze hoopte daarbij dat het begrote aantal tekstpagina’s niet al te zeer zou worden overschreden. In 1995 pakte dat anders uit. Bij verschillende sportverenigingen groeide het aantal leden en dit noopte tot meer schrijven. 33 De redactie in 1990. V.l.n.r Piet Kleverlaan, Cock Boekel, Siem Houtenbos, Koos de Heij, Riet Wever-Appel, Johan Hoetmer

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2009 | | pagina 33